سپر آینه ای و شمشیر دفع شیطان کشف شد

به گزارش مالزی ارزان، یک آینۀ برنزی و یک شمشیر آهنی در مقبره ای باستانی در ژاپن پیدا شده اند که باستان شناسان آن ها را از جهات مختلف بی نظیر و بی سابقه توصیف کرده اند.

سپر آینه ای و شمشیر دفع شیطان کشف شد

به گزارش فرادید؛ باستان شناسان یک آینۀ برنزی بسیار خاص به شکل سپر و یک شمشیر آهنی بسیار بزرگ را که بیش از 2 متر طول دارد در گورپشته ای باستانی در شهر نارای ژاپن از زیر خاک بیرون آوردند؛ این آثار در نوع خود بی سابقه به حساب می آیند.

گورپشتۀ نارا بزرگترین گورپشتۀ ژاپن است و قدمت آن به نیمۀ دوم قرن چهارم میلادی (بیش از 1600 سال قبل) برمی گردد. ادارۀ باستان شناسی کاشیهارا خبر این کشف را روز 25 ژانویه (چهارشنبه) گفت. سیگو وادا از مسئولان این کاوش گفت: من دربارۀ جایگاه فردی که با این اشیاء به خاک سپرده شده واقعا شگفت زده هستم، چون این شمشیر و آینه شکلی بسیار غیرعادی دارند. در بررسی محتویات تابوت هم انتظار داریم که موارد بیشتری به دست بیاوریم.

تصویر هوایی از مقبرۀ کاوش شده

در فصل کنونی کاوش در این گورپشته، مقبره ای پیدا شد که یک تابوت چوبی با طول 5 متر در آن قرار داشت. شمشیر و آینه لابلای خاک هایی که این تابوت را پوشانده بودند پیدا شدند. این نخستین بار است که یک آینۀ برنزی به شکل سپر در یکی از سایت های باستانی ژاپن یافت شده است.

آینۀ برنزی

پشت این آینه طرح و نقش های پیچیده ای وجود دارد و کارشناسان آن را به عنوان یک شاهکار برنزی از دورۀ کوفون توصیف کرده اند؛ دورۀ کوفون بخشی از تاریخ ژاپن است که بین قرون سوم تا هفتم میلادی امتداد داشته است.

تصویری از پشت آینه که دستگیره و نقش و نگار های آن مشخص هستند

طول آینۀ برنزی حدود 64 سانتیمتر و عرض آن 34 سانتیمتر است. معمولا آینه های برنزی در گور های ژاپنی شکل مدور دارند و یافتۀ اخیر از این جهت یک استثنا به شمار میرود. در پشت این آینه یک جور دستگیره نیز وجود دارد و دو نقش برجسته این دستگیره را احاطه کرده اند. این آینه بزرگترین آینۀ برنزی باستانی در ژاپن نیز به شمار میرود. تا قبل از این بزرگترین آینۀ یافت شده 46.5 سانتیمتر قطر داشت.

شمشیر آهنی که بیش از دو متر طول دارد و به گفتۀ کارشناسان یک سلاح معمولی نبوده بلکه کارکردی آیینی داشته است

شمشیر یافت شده نیز 2 متر و 37 سانتیمتر طول و 6 سانتیمتر عرض دارد و از نوع شمشیر های معروف به داکوکن است که تیغۀ آن ها تا حدی خمیده است. این بزرگترین شمشیری است که تا کنون به طور سالم و یکپارچه در یک سایت باستان شناسی در ژاپن پیدا شده است.

کارشناسان معتقدند که این شمشیر با توجه به اندازه اش قطعا نوعی کارکرد آیینی برای دفع شیاطین داشته و یک سلاح واقعی برای جنگیدن نبوده است.

نمایش اندازۀ شمشیر به خبرنگاران

باور کارشناسان این است که این گورپشته از دست برد مهاجمان مقبره مصون بوده و به همین دلیل در چنین وضع خوبی حفظ شده است. مسئولان شهر نارا قصد دارند که محتویات تابوت را در سال 2023 یا حتی بعدتر مورد بررسی قرار بدهند. شمشیر و آینه نیز فعلا به دلیل انجام عملیات حفظ و نگهداری در معرض نمایش عمومی قرار نخواهند گرفت.

منبع: فرارو
انتشار: 11 بهمن 1401 بروزرسانی: 11 بهمن 1401 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1392

به "سپر آینه ای و شمشیر دفع شیطان کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سپر آینه ای و شمشیر دفع شیطان کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید