شوک دوپینگ به کاروان ورزش ایران، یک سهمیه المپیک ایران از دست رفت؟

به گزارش مالزی ارزان، به گزارش خبرنگاران، سی و دومین دوره بازی های المپیک تابستانی از اول تا هفدهم مردادماه سالجاری به میزبانی توکیو ژاپن برگزار خواهد شد و کاروان ورزش ایران نیز با 65 سهمیه ای که تا به امروز کسب نموده است در این دوره از بازی ها شرکت خواهد نمود.

شوک دوپینگ به کاروان ورزش ایران، یک سهمیه المپیک ایران از دست رفت؟

در فاصله کمتر از یک ماه تا شروع این رویداد عظیم که با شرایط خاص و تحت تاثیر پاندمی کرونا برگزار می گردد، خبرنگاران کسب اطلاع کرد نمونه اول تست دوپینگ یکی از ملی پوشان اعزامی به المپیک توکیو مثبت شده و به احتمال فراوان این ورزشکار حضور در المپیک را از دست خواهد داد.

مسئولان فدراسیون مربوطه که نامه فدراسیون جهانی مبنی بر دوپینگی بودن این ورزشکار را دریافت نموده اند بلافاصله کوشش برای حل این مشکل را با انجام تست دوم شروع نموده اند و در نامه ای به فدراسیون جهانی نسبت به این موضوع اعتراض نموده اند.

البته این ورزشکار که یکی از بااخلاق ترین و بهترین ملی پوشان کاروان ورزش ایران است در شرایطی با این مشکل روبرو شده که اطلاعی از عوارض داروی مصرفی نداشته و به همین خاطر مسئولان تیم ملی و فدراسیون را هم در جریان این اقدام قرار نداده است.

فدراسیون مربوطه بسیار امیدوار است بتواند در تعامل با فدراسیون جهانی این مشکل را حل و ثابت کند که این ورزشکار به هیچ عنوان قصد دوپینگ نداشته است. با این حال بعید است فدراسیون جهانی به راحتی با این موضوع کنار بیاید و ورزشکار ایران را تبرئه کند.

کاروان ورزش ایران تا به امروز 65 سهمیه برای حضور در بازی های المپیک توکیو کسب نموده است که در صورت نهایی شدن تست مثبت این ورزشکار، تعداد سهمیه های ایران به 64 ورزشکار کاهش پیدا خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 893

به "شوک دوپینگ به کاروان ورزش ایران، یک سهمیه المپیک ایران از دست رفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوک دوپینگ به کاروان ورزش ایران، یک سهمیه المپیک ایران از دست رفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید