چه زمانی ورزش بیرون منزل ممنوع است؟

به گزارش مالزی ارزان، هنگام فعالیت های بدنی، در زمان آلودگی هوا به سه روش می توان فعالیت ورزشی سالم تری داشت، هرچند در نمایه بالاتر از 151، ورزش بیرون منزل منع شده است.

چه زمانی ورزش بیرون منزل ممنوع است؟

ورزش در هوای آلوده سبب تشدید اثرات منفی آلودگی بر انسان می گردد، چراکه زمینه ورود حجم بالایی از ذرات معلق و گازهای آلوده را به بدن فراهم می نماید و در چنین شرایطی انجام حرکات ورزشی در فضای باز نه تنها برای بدن مفید نیست که مضر است.

برای به حداقل رساندن عوارض آلودگی، ضروری است که در فضای باز ورزش انجام نگردد و مکانی انتخاب گردد که فاصله زیادی با بزرگراه ها و خیابان اصلی دارد و اگر در اماکن سرپوشیده ورزش می کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که آن مکان از تهویه مناسب برخوردار باشد.

اما چگونه هنگام فعالیت های بدنی، در برابر آلودگی هوا از خود محافظت کنیم؟ باید اینگونه پاسخ داد که در زمان آلودگی هوا، به سه طریق می توان فعالیت ورزشی سالم تری داشت. بر اساس این مطلب که از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است: کاهش زمان فعالیت بدنی، کاهش شدت فعالیت بدنی (به عنوان مثال پیاده روی به جای آهسته دویدن) و منتقل کردن فعالیت های بدنی به داخل منزل، سه روشی هستند که به وسیله آن ها می توان فعالیت ورزشی سالم تری را انجام داد.

در نمایه آلودگی هوا 101 تا 150 توصیه به ورزش در منزل می گردد و در نمایه بالاتر از 151 ورزش در بیرون منزل منع شده است. همچنین بیماران مبتلا به آسم همواره داروهای استنشاقی خود را به ویژه بیرون از منزل همراه داشته باشند.

منبع: همگردی
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 774

به "چه زمانی ورزش بیرون منزل ممنوع است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه زمانی ورزش بیرون منزل ممنوع است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید