آیا برترین زمان سفر به پاتایا را می دانید؟

به گزارش مالزی ارزان، پاتایا یکی از شهرهای محبوب تایلند است که در آن انواع هتل و مسافرخانه با قیمت های گوناگونی ساخته شده تا به راحتی در آنها اقامت کنید و خوش بگذرانید. بعلاوه می توانید به ساحل بروید و در کنار آب های فیروزه ای حسابی خودتان را با تفریحاتی مثل غواصی، قایق سواری، جت اسکی و … مشغول کنید. البته از جاذبه های طبیعی و تاریخی این شهر هم غافل نشوید که هم فال است و هم دیدن! اگر هوایی شده اید که هرچه زودتر به این شهر مجذوب کننده بروید، تا خاتمه این مقاله با ما همراه باشید تا برترین زمان سفر به پاتایا را به شما بگوییم.

آیا برترین زمان سفر به پاتایا را می دانید؟

برترین زمان سفر به پاتایا از نظر شرایط جوی

شهر پاتایا آب و هوای گرم و خشکی دارد. از این رو می توانیم بگوییم که از ماه دسامبر تا فوریه معادل با 10 آذر تا 9 اسفندماه هوا حسابی گرم و خشک است. آب و هوای پاتایا در ماه مارس تا آوریل یعنی 10 اسفند تا 10 اردیبهشت گرم و شرجی می گردد. ریزش باران ها هم از ماه می تا نوامبر یعنی 11 اردیبهشت تا 9 آذر اتفاق می افتد. برترین زمان سفر به پاتایا بنابر استقبال گردشگران از 5 آذر تا 5 فروردین ماه یعنی 26 نوامبر تا 25 مارس است.

پاتایا معمولا تنوع آب و هوایی زیادی ندارد. اما رطوبت و بارش های ناگهانی ممکن است در هر فصلی اتفاق بیفتد. اگر به قصد گشت و گذار و لذت بردن از تفریحات آبی به پاتایا سفر می کنید، برترین ماه ها برای این منظور ماه می، ژوئن و آوریل است. چون در این ماه ها دمای هوا بین 27 تا 33 درجه متغیر است.

ماه های دسامبر، مارس و ژانویه نیز از یک منظر دیگر برترین زمان سفر به پاتایا هستند؛ چرا که در این ماه ها احتمال بارندگی بسیار کم است. اگر از هوای شرجی فراری هستید، باید بگوییم که تمام فصول در پاتایا شرجی هستند. البته این اندازه در ماه اکتبر به بیشترین اندازه خود یعنی 78.9 درصد و در ماه دسامبر به کمترین اندازه خود یعنی 63.8 درصد می رسد.

وزش باد همواره در پاتایا اتفاق می افتد. اما بیشتر در ماه های جولای، دسامبر و ژانویه رخ می دهد. در میان آنها ماه جولای کم بادترین ماه سال است و معمولا وزش باد در این ماه بسیار دلچسب است. در مقابل پر باد ترین آنها ماه دسامبر و ژانویه هستند. با این حال وزش بادهای شدید هم موجب آزار گردشگران نخواهد شد.

برترین زمان سفر به پاتایا از نظر شرایط فصلی

فصل بهار

فصل بهار در پاتایا بین ماه های مارس تا می اتفاق می افتد. این فصل آب و هوای گرم و شرجی دارد و دمای هوا در آن بین 31 تا 33 درجه متغیر است. در فصل بهار معمولا در طول یک ماه 2 تا 7 بار شاهد بارش یک باران حسابی خواهیم بود. برای کسانی که در پی یک سفر ارزان و خلوت هستند، بهار برترین فصل سفر به پاتایا است.

فصل تابستان

فصل تابستان در پاتایا از ماه ژوئن تا ماه آگوست طول می کشد. اوایل تابستان هوا گرم و تقریبا شرجی است. ممکن است در ماه های ابتدایی در طول ماه 7 تا 9 مرتبه باران ببارد. ماه های آخر تابستان یعنی ماه های ژوئن تا آگوست آب و هوایی فوق العاده گرمی دارد. گفتنی است که در این فصل تعداد گردشگران بسیار زیاد بوده از این رو هزینه ها سر به فلک می کشد.

فصل پاییز

فصل پاییز از ماه سپتامبر شروع می گردد و تا ماه نوامبر طول می کشد. در این فصل دمای هوا از 32 درجه تجاوز نمی نماید. در پاییز دما و اندازه رطوبت هوا در ایده آل ترین حالت ممکن قرار می گیرد. در ماه های پاییزی حدودا 5 تا 13 روز در هر ماه شاهد بارش برف و باران خواهیم بود. خلوت ترین فصل پاتایا پاییز است که در پی آن هزینه ها هم به طور قابل توجهی کاهش پیدا می نماید. پس اگر در پی این هستید که سفرستان حسابی ارزان تمام گردد، می توانید فصل پاییز را برای رفتن به پاتایا انتخاب کنید.

فصل زمستان

فصل زمستان در پاتایا از ماه دسامبر تا فوریه طول می کشد. در این فصل دمای هوا بین 29.5 تا 31.3 درجه تخمین زده می گردد. بنابراین در این فصل باید انتظار یک هوای دلپذیر را داشته باشید. در فصل زمستان باید بارش باران و برف به مدت 1 تا 2 روز در ماه انتظار می رود. در این فصل گردشگران بسیاری به پاتایا سرازیر می شوند که طبیعتا برای آنها افزایش هزینه را در پی دارد.

به طور کلی مناسب ترین زمان برای سفر به پاتایا بین ماه های نوامبر تا فوریه است. چون دمای هوا در این بازه زمانی بسیار مطبوع و دلچسب است. اما هزینه های شما هم حسابی سر به فلک می زند. اما برترین زمان سفر به پاتایا از نظر هزینه بین ماه های ژوئن تا اکتبر است. در این ماه ها باران های موسمی شروع به ریزش می نماید که حال و هوای متفاوتی به پاتایا می بخشد. به همین دلیل در این ماه ها هزینه سفر بسیار ارزان تر از سایر فصول است.

برترین زمان سفر به پاتایا از نظر شلوغی

پاتایا در ماه های می، ژانویه و دسامبر شلوغ تر از سایر زمان هاست. به همین دلیل اگر قصد سفر به پاتایا در این ماه ها را دارید، باید هرچه زودتر هتل و بلیط هواپیمای خود را رزرو کنید؛ چرا که هزینه ها در این ماه ها به بیشترین اندازه خود می رسند. اگر زمان خلوت تری می خواهید، برترین وقت سفر به پاتایا ماه سپتامبر است. در این ماه قیمت هتل و بلیط هواپیما هم بسیار ارزان تر است.

برترین زمان سفر به پاتایا از نظر برگزاری جشنواره ها

خیلی ها عاشق این هستند که در فستیوال ها و جشنواره های مختلف شرکت نمایند. اگر شما هم جزو این دسته هستید، بهتر است معروف ترین جشنواره های پاتایا را بشناسید و سفرتان را طوری برنامه ریزی کنید تا بتوانید در این جشنواره ها شرکت کنید.

جشنواره های بهاری

جشنواره موسیقی

اگر عاشق موسیقی هستید، برترین زمان سفر به پاتایا فصل بهار به خصوص ماه مارس است. چرا که جشنواره موسیقی در این موقع از بهار برگزار می گردد که بسیار هم پرطرفدار است. خواننده ها و آهنگسازان معروف اهل پاتایا و سایر کشورها روی صحنه هایی مخصوص که در جاده ساحلی و اسکله بالی های واقع شده، مشغول اجرای موسیقی می شوند.

زورآزمایی خلیج رگتا (Top of the Gulf Regatta)

این جشنواره آبی مختص افرادی است که علاقه زیادی به تماشا مسابقات قایق سواری دارند. این جشنواره پرهیجان از اواخر ماه آوریل شروع و تا اوایل ماه می ادامه دارد.

جشنواره سانگکران

جشنواره متفاوت سانگکران هر ساله در اواسط ماه آوریل برپا می گردد. مردم پاتایا این جشنواره را با نام ون لای (Wan Lai) هم می شناسند. مسابقه انتخاب زیباترین دختر، آب بازی کردن، خواندن آهنگ، آتش بازی، مسابقات آبی و اجرای تئاتر ادبی همگی از برنامه های این فستیوال شاد و مفرح هستند.

جشنواره های تابستانه

دو ماراتن

ورزشکاران در هر شرایطی از ورزش غافل نمی شوند. پس اگر عاشق ورزش هستید، می توانید در جشنواره دو ماراتن که هر سال در ماه جولای برگزار می گردد، شرکت کنید و خودتان را محک بزنید.

جشنواره های پاییزانه

لوی کراتونگ (Loi Krathong)

یکی از زیباترین جشنواره های شهر پاتایا و سایر شهرهای تایلند جشنواره لوی کراتونگ است. در این جشنواره شبی که ماه در پاییز کامل می گردد، مردم بومی شمع هایی را روشن می نمایند و به جریان آب می سپارند. کار دیگری که در این شب انجام می دهند هوا کردن بالون هایی است که با شمع روشن می شوند. مطمئنیم که عکس های زیبایی از آن را دیده اید. معمولا این رویداد در ماه نوامبر رخ می دهد.

جشنواره گیتار کلاسیک

مژده به دوستداران موسیقی و گیتار، سعی کنید تا اواخر ماه اکتبر خودتان را به پاتایا برسانید. این جشنواره با حضور مردم محلی و زیرنظر مجموعه گیتار تایلند برپا می گردد و شما را حسابی سر ذوق می آورد.

جشنواره های زمستانه

جشنواره موتورسواری (Burapa پاتایا Bike Week)

این جشنواره که از آن به نام هفته موتورسواری بوراپا یاد می گردد، هر ساله در ماه فوریه برگزار می گردد. در این جشنواره با تماشا موتورهای مسابقه ای متنوع حیرت زده خواهید شد.

سال نو چینی

در تایلند محله ای به نام محله چینی ها وجود دارد که بعضی از چینی ها در آنجا سکونت دارند. از این رو چینی ها هر سال با شروع فصل زمستان و رسیدن به اواخر ماه ژانویه و اوایل ماه فوریه سال نو خود را جشن می گیرند. این جشن با پایکوبی رنگ و نور، آتش بازی، رژه اژدها و شیرها همراه است که فوق العاده زیباست.

در پایان …

سعی کردیم از هر نظر برترین زمان سفر به پاتایا را برای شما آنالیز کنیم تا با خیال راحت بتوانید یک سفر مجذوب کننده و هیجان انگیز را برنامه ریزی کنید.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1300

به "آیا برترین زمان سفر به پاتایا را می دانید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا برترین زمان سفر به پاتایا را می دانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید