استفاده از فضای ابری برای رادیولوژی بیماران

به گزارش مالزی ارزان، امیرحسین رسولی بنیان گذار شرکت دانش بنیان فعال در حوزه انفورماتیک پزشکی در تبادل نظر با خبرنگاران اظهار کرد: با استفاده از تکنیک ها و مزایایی که دنیای فناوری اطلاعات و راهکارهای مبتنی بر آن در اختیارمان قرار داده می توان از فضای ابری برای استفاده حداقلی از منابع و بالا بردن سطح کیفیت درمان کشور بهره برد.

استفاده از فضای ابری برای رادیولوژی بیماران

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد آشنایی زیادی با فضای ابری ندارند، گفت: می توان با استفاده از فضای ابری و بسترهای کامپیوتری امکانات ویژه ای در اختیار پزشکان و بیماران قرار داد.

وی با اشاره به سامانه و زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری که در این شرکت طراحی شده است گفت: یکی از موضوعاتی که همیشه در اخذ تصاویر پزشکی مطرح است این است که بیمار باید چند مرحله به مرکز تصویربرداری و پزشک مراجعه کند؛ با توجه به شرایط کنونی و انتقال شیوع کرونا این رفت و آمدها باید به حداقل برسد از این رو استفاده از زیرساختی که باعث کاهش این رفت و امدها گردد احتیاج است.

رسولی با تاکید بر اینکه این شرکت توانسته است بر اساس استانداردهای جهانی، زیرساخت ها، نرم افزار و سخت افزار را در اختیار مراکز تصویربرداری و بیمارستان ها قرار دهد اعلام نمود: آرشیومد محصولی است که ما طراحی نموده ایم و اگر مراکز تصویربرداری یا بیمارستانی به سامانه ای که طراحی شده است مجهز شوند می توانند تنها با یکبار حضور بیمار، تمام اقدامات مربوط به تصویربرداری را انجام دهند و نتیجه تصویر را به پزشک و بیمار ارائه دهند.

وی با بیان اینکه به دلیل اینکه این سامانه در بستر اینترنت است، نتیجه تصویربرداری می تواند در اختیار پزشکان کشور و بیماران قرار گیرد.

به گفته رسولی، به دلیل شیوع کرونا احتیاج است که کمترین حضور بیمار و پزشک و کمترین تماس ها بین افراد برقرار گردد که این سامانه باعث ارتباط حداقلی پزشک و بیمار می گردد.

رسولی با بیان اینکه از این سامانه نیز می توان برای تشخیص بیماریهای مختلف از جمله کرونا استفاده گردد، اعلام نمود: بیمارستان ها و مراکز تصویر برداری می توانند به زیرساخت هایی همچون نرم افزار، سامانه ها و سیستم های سخت افزاری همچون رایانه و پردازشگر مجهز شوند تا بتوانند از این سامانه تبادل و انتقال تصاویر بهره ببرند.

وی با تاکید بر اینکه صفر تا صد طراحی این سامانه ابری و برنامه نویسی ها توسط تیم شرکت بوده است، گفت: با استفاده از این سامانه توسط مرکز و بیمارستان، پزشک و بیمار می توانند تصویر رادیولوژی و گزارش مربوط به بیمار را در بستر اینترنت با تلفن همراه، تبلت و ... مشاهده نمایند.

وی با بیان اینکه فیلم های تصویربرداری پزشکی یکی از بزرگترین آلاینده های محیط زیست هستند و باید از چرخه استفاده پزشکی حذف شوند گفت: بر اساس آمار حدود 50 میلیون یورو سالانه واردات فیلم رادیولوژی به کشور داریم که می توان با استفاده از این زیرساخت از خروج ارز در این زمینه جلوگیری کرد.

وی تاکید نمود: مراکز تصویر برداری سراسر کگردد می توانند با انعقاد قرارداد با شرکت، ظرف 72 ساعت مجهز به سیستم شوند و خدمات آنلاین دریافت نمایند.

به گفته مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، این شرکت امکان صادرات این خدمت را به کشورهای همسایه ایران و سراسر جهان دارد و برای پیشبرد اهداف، کاهش هزینه ها، بالابردن دقت و صحت تشخیص و ارائه گزارش های تصویربرداری این اقدام را توسعه خواهد داد.

وی با بیان اینکه این سامانه مشابه خارجی ندارد، گفت: در بازه زمانی ای که این سیستم طراحی شده است 50 بیمارستان از این خدمات به صورت آنلاین بهره می برند و نزدیک به 800 پزشک از آن استفاده می نمایند؛ همچنین 70 هزار پرونده پزشکی تا کنون در این سامانه تبادل و ذخیره شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 76

به "استفاده از فضای ابری برای رادیولوژی بیماران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از فضای ابری برای رادیولوژی بیماران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید