افشای هویت و نقش مسئول ارشد سعودی در حملات 11 سپتامبر میان پنهان کاری های دولت ترامپ

به گزارش مالزی ارزان، دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی.) ناخواسته و میان پنهان کاری های دولت ترامپ، نام یک مسئول ارشد سعودی در سفارت واشنگتن را که در حملات 11 سپتامبر از تروریست های القاعده حمایت کرده بود فاش کرد.

افشای هویت و نقش مسئول ارشد سعودی در حملات 11 سپتامبر میان پنهان کاری های دولت ترامپ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه القدس العربی، دفتر تحقیقات فدرال آمریکا اف بی آی ناخواسته از یکی از بزرگترین رازهای دولت آمریکا در خصوص حملات 11 سپتامبر پرده برداشت و آن افشای هویت یک مسئول سفارت عربستان در واشنگتن است که به تروریست های القاعده کمک می کرد.

به همین دلیل برت ایگلسون سخنگوی خانواده های قربانیان این حملات تأکید کرد که این افشاگری ها نشان دهنده میزان پنهان کاری دولت دونالد ترامپ درباره نقش و مداخلات عربستان در حملات تروریستی 11 سپتامبر است.

این افشاگری از سوی یکی از مسئولان ارشد اف بی آی در پاسخ به شکایت خانواده های قربانیان 11 سپتامبر که در آن نظام سعودی را متهم به شرکت در این حملات تروریستی کرده بودند صورت گرفت.

گفته می شود که این مقام سعودی با نام مساعد احمد الجراح از دو نفر از هواپیماربایانی که حملات 11 سپتامبر را ترتیب دادند، حمایت کرده بود.

سند اف بی آی در این زمینه نشان می دهد که عوامل آن در بررسی های خود، ارتباط میان هواپیماربایان و سفارت عربستان در واشنگتن را کشف کرده اند.

این افشاگری در سایه تلاش های غیرعادی مسئولان ارشد دولت ترامپ در ماه های اخیر برای جلوگیری از انتشار اسناد داخلی درباره این موضوع اجرا شده است.

سپتامبر سال گذشته میلادی، وکلای خانواده های قربانیان از هویت این مقام سعودی مطلع اما از افشای نام وی منع شدند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 223

به "افشای هویت و نقش مسئول ارشد سعودی در حملات 11 سپتامبر میان پنهان کاری های دولت ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای هویت و نقش مسئول ارشد سعودی در حملات 11 سپتامبر میان پنهان کاری های دولت ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید