امیر عبدالهیان خواستار همکاری حداکثری بلاروس درباره اتباع ایرانی گرفتار در مرز این کشور شد

به گزارش مالزی ارزان، تهران (پانا) - حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان عصر سه شنبه در تماس تلفنی با ولادیمیر ماکی وزیر خارجه بلاروس، درخصوص شرایط اتباع ایرانی گرفتار در منطقه مرزی بلاروس و لیتوانی به بحث و رایزنی پرداخت.

امیر عبدالهیان خواستار همکاری حداکثری بلاروس درباره اتباع ایرانی گرفتار در مرز این کشور شد

به گزارش روابط عمومی وزارت امور خارجه، امیرعبدالهیان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران درخصوص شرایط این اتباع ایران نگرانی جدی دارد، همکاری انسان محبت آمیز مقامات کنسولی و مرزبانی بلاروس جهت یافتن و ارائه یاری های درمانی به این افراد و تسهیل دسترسی سفارت ایران به آنان جهت بازگشت آن ها به ایران را خواهان شد.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه اخبار نگران کننده ای از شرایط این افراد در فضای مجازی منتشر شده است، همکاری حداکثری بلاروس خصوصا مرزبانی این کشور جهت یاری به آن ها را خواهان شد.

ولادیمیر ماکی وزیر خارجه بلاروس در این تماس با ارائه گزارشی از اقدامات وزارت خارجه این کشور جهت شناسایی و یافتن این افراد، بر آمادگی جدی مینسک جهت مساعدت حداکثری در این زمینه و ادامه تماس نزدیک با سفارت ایران تأکید کرد.

وزیر خارجه بلاروس با بیان اینکه ضروری است اطلاعات بیشتری در مورد موقعیت مکانی این افراد به دست بیاید، اطمینان داد که بلافاصله و به فوریت مجددا در این خصوص از مراجع ذی ربط استعلام کند.

در این تماس طرفین درخصوص ادامه رایزنی تا مشخص سرنوشت و یاری به اتباع ایرانی گرفتار در منطقه مرزی، توافق کردند.

دو طرف بعلاوه بار دیگر بر اراده خود جهت اجرایی کردن توافقات اجرا شده در ملاقات اخیر در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد جهت توسعه و تعمیق هرچه بیشتر روابط دو کشور روابط تأکید کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1063

به "امیر عبدالهیان خواستار همکاری حداکثری بلاروس درباره اتباع ایرانی گرفتار در مرز این کشور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیر عبدالهیان خواستار همکاری حداکثری بلاروس درباره اتباع ایرانی گرفتار در مرز این کشور شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید