ایجاد بیمه گردشگری پس از بحران ضروری است

به گزارش مالزی ارزان، عامل توسعه خوشه گردشگری یزد ایجاد بیمه گردشگری را پس از بحران ضروری دانست و گفت: فعالان این صنعت با همراهی خود و حمایت دولت و صنعت بیمه در اوقات بحرانی، حداقل درآمد را داشته و بتوانند برای روزهای پررونق آماده شوند.

ایجاد بیمه گردشگری پس از بحران ضروری است

محمد مهدی شرافت در گفت وگو با ایسنا در رابطه با گسترش ویروس کرونا و به تبع آن بحران های متاثر از شیوع این ویروس، اظهار کرد: معتقدم در مرحله ای هستیم که هنوز متاسفانه نشانه ای از توقف رشد و کاهش اثرات این اپیدمی جهانی در کشور مشاهده نمی شود لذا طرح هر مسئله ای که مدیریت بحران را دچار اضطراب، تردید و حتی اتلاف ناچیز کند، خطاست چرا که مدیریت کشور در تلاش برای پایان دادن به این بحران و کاهش ابعاد فاجعه به لحاظ تلفات انسانی و سایر بخش هاست.

وی اضافه کرد: قطعاً مدیریت کشور هم در این شرایط، شنوای پیام های این چنینی نیست و از سوی دیگر مردم نیز گرفتاری های خود را دارند و همدردی و همراهی مناسبی را نخواهند داشت.

این مسئول که تجربه شهرداری و مدیریت میراث فرهنگی استان یزد را نیز در کارنامه خود دارد، با بیان این که شرایط در حوزه توریستی متفاوت تر است، گفت: در حالی زمان بروز این بحران با ایام نوروز و تعطیلی باستانی و گسترده ایرانیان منطبق شده که در این فصل همواره اوج سفر و توریست را شاهد بودیم اما در این بازه زمانی توصیه اصلی در خانه ماندن است لذا همه مردم و مسئولان اثر آن را بر صنعت و خدمت توریستی با تمام وجود لمس می کنند.

وی از اقدام بسیار شایسته هتل ها و مراکز توریستی یزد یاد کرد و گفت: این بخش بدون ابلاغ دستور و به صورت خودجوش در ابتدای بحران مراکز خود را تعطیل کردند و آمادگی خود را برای همکاری با ستاد بحران برای هر گونه کمک و وظیفه ای توسط ستاد بیان کردند که این اقدامات باید در خاطره ها ثبت شود.

شرافت توریستی در یزد را بسیار نوپا دانست و گفت: این صنعت در یزد در حالی به تازگی در حال مطرح شدن در کنار سایر بخش های مالی استان مانند صنایع مختلف، معادن و کشاورزی بود که با بحران کرونا روبرو شد لذا می توان ضربه مالی بحران کرونا را از این زاویه بسیار سنگین ارزیابی کرد.

وی ادامه داد: البته از زاویه دیگر و از آنجایی که هنوز استراتژی، هدف گذاری و برنامه مدون و جامع مورد تایید تمام ذی نفعان و ذی مدخلان حوزه توریستی در یزد وجود ندارد، این تجربه تلخ می تواند در تنظیم چارچوب های ضروری برای این صنعت، بسیار مهم و مفید باشد.

این فعال توریستی ابعاد ضررهای جانی و مالی بحران کرونا را در حال افزایش خواند و شرح داد: بنا بر این بدون ارائه تحلیلی از ضررهای مالی به عموم مردم، باید ابعاد مختلف مؤثر بر جنبه های مختلف را رصد و تدوین کرد تا با ورود به منحنی منفی گسترش کرونا با هماهنگی کامل، برنامه جانشینی این فرصت بزرگ آماده شود.

ضرورت ایجاد بانک توریستی با مدیریت منابع مالی در تنگناها

مدیر کل اسبق میراث فرهنگی، صنایع دستی و توریستی استان یزد پیشنهاد کرد: وزارت میراث و توریستی باید از حالت انفعال خارج شود و چند مورد را با توجه به درک عینی فاجعه کنونی پیگیری کند که این موارد شامل طرح سازمان دهی تعطیلات کشور، تعطیلات تابستانه و زمستانه و کم کردن تعطیلی نوروز است چرا که هجوم مردم در این تعطیلات، هم کیفیت تعطیلات و هم کیفیت خدمات را کاهش داده و همچنین با ترافیک کاذب، جان مردم را به خطر انداخته و محیط زیست را با مشکل جدی روبرو کرده است.

عامل خوشه توریستی در استان یزد ایجاد بیمه توریستی را از دیگر موارد ضروری مطرح کرد و گفت: ضرورت این مهم از آنجایی است که فعالان این صنعت با همراهی خود و حمایت دولت و صنعت بیمه در اوقات بحرانی، حداقل درآمدی داشته و بتوانند برای روزهای پررونق آماده شوند.

وی با اشاره به لزوم ایجاد بانک توریستی، بیان کرد: ایجاد این بانک نه فقط در نام بلکه در عمل بانکی که با مدیریت منابع مالی در وقت تنگناها به فکر صنعت توریستی باشد و در دوران رونق از منافع توریستی بهره مند شود، ضروری است.

شرافت ایجاد رسانه مستقل برای مخاطب شناسی، آگاهی عمومی و تخصصی و انسجام فعالان مختلف در حوزه توریستی را نیز یادآور شد و گفت: در شرایط حاضر باید ضمن اعلام آمادگی به ستاد مربوطه برای هر گونه کمک به حل بحران، دستورالعمل و توصیه ها انجام شود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 96

به "ایجاد بیمه گردشگری پس از بحران ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد بیمه گردشگری پس از بحران ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید