بازی Age of Empires IV پاییز سال جاری منتشر می گردد؛ گیم پلی آن را ببینید

به گزارش مالزی ارزان، شرکت مایکروسافت در چند روز گذشته رویداد مخصوصی برای بازی عصر امپراطوری ها 4 برگزار نموده و در این رویداد محتوای زیادی از این بازی به نمایش گذاشته. مهم ترین چیزهایی که در این رویداد منتشر شدند تاریخ عرضه حدودی، که فصل پاییز است و گیم پلی بازی بودند.

بازی Age of Empires IV پاییز سال جاری منتشر می گردد؛ گیم پلی آن را ببینید

قسمت جدید سری بازی های عصر امپراطوری ها قرار است بعد از یک و نیم دهه حسابی هواداران این سری که سال ها تشنه یک قسمت جدید بوده اند را سیرآب کند. سری بازی های عصر امپراطوری ها یکی از محبوب ترین سری بازی های استراتژی هم زمان است. این بازی ها با ارائه دادن گیم پلی ترکیبی ساده اما جذاب از ساخت وساز در کنار مبارزه، حسابی سرگرم کننده هستند و هواداران زیادی دارند. تنها چند ماه تا عرضه جدیدترین قسمت این سری فاصله داریم و خود بازی تقریبا آماده شده. شرکت مایکروسافت که تهیه کننده این بازی است تصمیم گرفته تا در یک رویداد جدید، از تاریخ عرضه حدودی و گیم پلی این بازی رونمایی کند.

بازی عصر امپراطوری ها 4 از چهار کمپین مختلف تشکیل شده که اولین آن ها هم زمان با عرضه بازی منتشر می گردد. این کمپین مربوط به نبرد های سرزمین های نرماندی است. در این کمپین، نبرد های تاریخی دوک ویلیام از سرزمین نرماندی (بخشی از فرانسه فعلی) در مقابل شاه هارالد، فرمانروای انگلستان در قرن یازدهم را بازی می کنیم.

گیم پلی بازی عصر امپراطوری ها 4، چهار دوره دارد؛ دوره قرون وسطایی، دوره فئودالی، دوره قلعه و دوره پادشاهی. مثل تمام بازی های این سری، بازی عصر امپراطوری ها 4 هم حکومت های مختلفی دارد. در حال حاضر حکومت های انگلیس، چین، مغول و هند برای این بازی معرفی شده اند. به گفته سازنده های بازی، این بازی در زمان عرضه هشت حکومت خواهد داشت. هنوز چهار حکومت دیگر این بازی معرفی نشده اند. تعیین است که بعد از عرضه شدن این بازی، به مرور زمان حکومت های اضافی دیگری هم افزوده خواهند شد.

بر اساس چیزی که در تریلر گیم پلی رسمی این بازی می بینیم، کلیت بازی همان حس و حال همیشگی عصر امپراطوری ها را می دهد. قرار است بازی را با چند کارگر ساده آغاز کنیم و بعد از جمع آوری منابع کافی وارد دوره های جدید شویم و بعد از ساخت وساز صحیح، با دیگر حکومت ها بجنگیم و قدرت بیشتری کسب کنیم.

در تریلر جدید این بازی یک مکانیک جدید که مربوط به مخفی کاری است هم به نمایش در آمده. در این بازی می توان نیرو های جنگی را لابه لای درخت ها مخفی کرد و به هنگام گذر دشمنان، شبیخون زد. این مکانیک جدید حسابی در گذرگاه های تنگ کاربرد دارد.

شرکت مایکروسافت در چند سال اخیر توجه بسیار بیشتری را به بازیکنان پلتفرم کامپیوتر معطوف نموده. یکی از کارهای بسیار عالی که در راستای این موضوع صورت گرفته اند احیای سری عصر اسطوره ها بوده. در چند سال گذشته سه نسخه اصلی این سری بازسازی و دوباره عرضه شدند تا هواداران بتوانند از بازی های محبوبشان در لباسی نو لذت ببرند. البته انگار که هنوز اول راه هستیم و کار شرکت مایکروسافت با این سری تازه آغاز شده. علاوه بر قسمت چهارم سری بازی های عصر امپراطوری، شایعاتی در خصوص ساخت قسمت جدید از بازی عصر اسطوره ها (Age of Mythology) در اینترنت می چرخند. عصر اسطوره ها یک بازی فرعی از سری عصر امپراطوری ها است که گیم پلی اصلی را با پس زمینه اسطوره ای ترکیب نموده و یکی از جذاب و خاص ترین بازی های استراتژی تاریخ به شمار می رود.

بازی عصر امپراطوری 4 قرار است پاییز آینده برای کامپیوترهای شخصی به وسیله استیم و فروشگاه مایکروسافت عرضه گردد. این بازی از همان روز اول عرضه در لیست بازی های سرویس ایکس باکس گیم پس کامپیوتر شرکت مایکروسافت خواهد بود.

در ادامه تریلر گیم پلی بازی عصر امپراطوری ها 4 را برای شما قرار داده ایم.

منبع: Eurogamer

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 788

به "بازی Age of Empires IV پاییز سال جاری منتشر می گردد؛ گیم پلی آن را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی Age of Empires IV پاییز سال جاری منتشر می گردد؛ گیم پلی آن را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید