توافق آتش بس میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان

به گزارش مالزی ارزان، جمهوری آذربایجان و ارمنستان روز یکشنبه در بیانیه مشترکی با آمریکا از دستیابی به توافق آتش بس از صبح روز دوشنبه خبر دادند.

توافق آتش بس میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان در بیانیه مشترکی با آمریکا از دستیابی به توافق آتش بس انسانی از 8 صبح فردا به وقت محلی خبر دادند.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: زهراب مناتساکانیان وزیر خارجه ارمنستان و جیحون بایراموف وزیر خارجه آذربایجان روز 24 اکتبر (3 آبان) با استفان بیگن معاون وزیر خارجه آمریکا ملاقات نموده و بر تعهد کشورهایشان بر اجرا و تبعیت از آتش بس انسانی توافق شده در مسکو در تاریخ 10 اکتبر (19 مهر) تاکید کردند که این موضوع در بیانیه ای که در پاریس در تاریخ 17 اکتبر (26 مهر) صادر شد بار دیگر مورد تاکید قرار گرفته بود.

در ادامه این بیانیه آمده است: بر اساس بیانیه مشترک دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در تاریخ 1 اکتبر (10 مهر)، آتش بس انسانی از ساعت 8 صبح روز 26 اکتبر (5 آبان) به وقت محلی اجرا می گردد. آمریکا مذاکرات فشرده میان وزیران خارجه و گروه مینسک را تسهیل خواهد نمود تا ارمنستان و (جمهوری) آذربایجان را به سوی راه چاره مسالمت آمیز درباره نزاع قره باغ کوهستانی نزدیک کند.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان آخرین بار روز دهم اکتبر (19 مهر) و پس از نشست سه جانبه در مسکو به توافق آتش بس انسانی دست یافتند.

درست 15 دقیقه بعد از شروع اجرای توافق آتش بس میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان، آژیرهای خطر در منطقه قره باغ به صدا درآمد و درگیری ها بار دیگر شروع شد.، فارس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 411

به "توافق آتش بس میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق آتش بس میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید