توزیع 20 هزار ماسک فیلتردار در بیمارستان ها و مراکز درمانی

به گزارش مالزی ارزان، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: 20 هزار ماسک فیلتردار در بیمارستان ها و مراکز درمانی توزیع می شود.

توزیع 20 هزار ماسک فیلتردار در بیمارستان ها و مراکز درمانی

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در حاشیه دومین نشست کمیته مالی تامین، توزیع و نظارت بر بازار ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با کرونا، اظهار کرد: این تعداد ماسک با نظارت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان صنعت، معدن و تجارت از فردا در اختیار بیمارستان ها، مراکز درمانی و بهداشتی استان قرار می گیرد. اواخر هفته جاری نیز محموله جدیدی از ماسک های N95 که بیشتر کاربرد بیمارستانی دارد، وارد خراسان رضوی می شود تا نیاز بیمارستان های استان در این زمینه به طور کامل تامین شود.

وی با اشاره به مصوبات کمیته مالی تامین، توزیع و نظارت بر بازار ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با کرونا، گفت: در این نشست مقرر شد با تامین مالی یکی از واحدهای صنعتی استان، تولید الکل توسط این واحد افزایش یابد و مشکل زیست محیطی واحد صنعتی دیگری که تولید الکل دارد، به سرعت برطرف شود. کل الکل تولید شده توسط این 2 واحد صنعتی از طریق دانشگاه علوم پزشکی مشهد به واحدهای تولیدکننده مواد ضدعفونی کننده استان اختصاص می یابد تا نیاز این واحدها تامین شود.

رسولیان ادامه داد: متقاضی جدیدی برای راه اندازی واحد تولیدی الکل در استان شناسایی شده که قرار است با صدور مجوز برای وی بتوان خط تولید جدیدی در این زمینه ایجاد کرد. تلاش شده است با همکاری خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بخشی از نیاز واحدهای تولید مواد ضد عفونی کننده به الکل از خارج استان تامین شود. واحدهای تولیدی مواد ضد عفونی کننده در خراسان رضوی باید در مرحله نخست تولیدات خود را به بیمارستان ها، مراکز بهداشتی و درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی اختصاص دهند و مازاد آن را با مدیریت دانشگاه مربوطه بین داروخانه ها و بخش های عمومی دیگر توزیع کنند.

معاون هماهنگی امور مالی استانداری خراسان رضوی بیان نمود: تا به امروز یک واحد صنعتی در استان، تولید ماسک سه لایه داشته که به زودی دو واحد صنعتی جدید با ظرفیت زیاد وارد مدار تولید ماسک سه لایه استاندارد خواهد شد. دانشگاه های علوم پزشکی در خراسان رضوی برای مقابله با کرونا به یک سری تجهیزات و وسایل دیگر نیز نیاز دارند که ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان از مسیرهای مختلف به دنبال تامین این نیازهاست.

وی با بیان اینکه مسئله ای در تامین دستکش به عنوان یکی از ملزومات پیشگیری از کرونا وجود ندارد، بیان کرد: دستکش مورد نیاز در اختیار بیمارستان ها، مراکز بهداشتی و درمانی و داروخانه ها قرار گرفته است. 50 درصد از کل اقلام و ملزومات پیشگیری و مقابله با کرونا تامین شده در استان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد و 50 درصد دیگر در اختیار سایر دانشگاه های علوم پزشکی استان قرار می گیرد.

رسولیان بیان نمود: توزیع الکل و مواد ضد عفونی کننده از سوی واحدهای تولیدی در خراسان رضوی باید تحت نظارت کامل دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان انجام گیرد و ارگان های بازرسی به ویژه تعزیرات حکومتی به صورت شبانه روزی بر بازار این ملزومات نظارت کنند. هر محموله کشف شده توسط بازرسان دستگاه های نظارتی طبق مصوبه ستاد تدبیر خراسان رضوی تحویل دانشگاه های علوم پزشکی استان می شود و بخش مازاد بر نیاز دانشگاه ها در بازار عرضه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 45

به "توزیع 20 هزار ماسک فیلتردار در بیمارستان ها و مراکز درمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع 20 هزار ماسک فیلتردار در بیمارستان ها و مراکز درمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید