اخبار اقتصادی

علت گرانی مرغ چیست؟

تهران (پانا) - مشاور عالی هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور گفت برخی استان های پر تولید با تصمیمات جزیره ای از خروج مرغ ممانعت می کنند، این موضوع موجب نشت این کالا با قیمت بالا به بازار آزاد استان های پر مصرف شده و نابسامانی بیشتر را به دنبال داشته...

25 فروردین 1400

توضیح وزارت بهداشت درباره تاخیر در واردات واکسن کرونا

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: 75درصد واکسن عرضه شده فعلی تنها در 10 کشور ثروتمند دنیا، مورد استفاده واقع شده و کماکان ده ها کشور حتی یک دوز واکسن دریافت نکرده اند.

24 فروردین 1400

ورود پلیس به بازار مرغ ، دستگیری 8 دلال

فرمانده انتظامی تهران عظیم از ورود پلیس به ماجرای احتکار و گرانفروشی مرغ خبرداد و اظهار داشت که از روز گذشته تا کنون هشت دلال عمده را نیز دستگیر نموده اند.

23 فروردین 1400

خبرنگاران امکان اوج گیری ویروس جهش یافته در استان یزد وجود دارد

یزد - خبرنگاران - ستاد استانی پیشگیری مقابله با کرونا یزد در اطلاعیه شماره 101 خود آورده: برابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرایط شهرهای استان یزد از منظر بیماری به نقطه نسبتا خوبی رسیده، اگرچه این شرایط بسیار شکننده بوده و هر آن امکان اوج گیری...

20 فروردین 1400

برای اولین بار در 32 سال اخیر؛ اروپا رسماً علیه چین تحریم وضع کرد

اتحادیه اروپا در اقدامی که به گفته رسانه های غربی در 32 سال اخیر بی سابقه بوده است، رسماً یک نهاد و 4 مقام چینی را به بهانه آنچه نقض حقوق بشر خوانده شده، تحریم کرد.

17 فروردین 1400

دولت و اپراتورها حق گران کردن اینترنت را ندارند

رئیس کمیته فرهنگی کمیسیون تلفیق بودجه 1400 با تاکید بر اینکه افزایش حق السهم اپراتورها به هیچ وجه به گرانی اینترنت ربطی ندارد، گفت: تعجب آور است وزیر ارتباطات تفاوت درآمد با گردش اقتصادی را نمی داند.

16 فروردین 1400

ضرورت نظارت کارشناسان انتظامی قبل از صدور پروانه ساخت، سارقان شناسنامه دار شوند

جانشین رییس پلیس پایتخت بر ضرورت نظارت کارشناسان انتظامی بر امنیت ساختمان ها قبل از صدور پروانه ساخت تایید کرد.

16 فروردین 1400

خبرنگاران استاندار خراسان رضوی بر حمایت حداکثری از سرمایه گذاران تاکید نمود

مشهد- خبرنگاران- استاندار خراسان رضوی گفت: باید جهت را برای سرمایه گذاران تعیین و از آنها حمایت کنیم، سرمایه گذاران باید بتوانند با ریسک پذیری کمتر کار خود را انجام دهند و کوشش ما حمایت حداکثری از آنها است.

14 فروردین 1400

سه چالش بزرگ بانک ها در سال 1400، تداوم ناترازی در بحبوحه انتخابات

به گزارش خبرنگاران، سال 99 اگرچه کسری بودجه دولت توانست فشار مضاعفی بر شبکه بانکی وارد کند اما رشد و نوسانات غیر معمول بازارهای مالی به آن ها فرصتی داد تا شرایط ترازنامه و زیانشان را قدری بهبود ببخشند. البته بهای این بهبود را هم مردم با تورمی فزاینده پرداختند.

13 فروردین 1400

خبرنگاران کمیته امداد سمنان 1400 فرصت شغلی برای بانوان ایجاد کرد

سمنان- خبرنگاران- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: این نهاد ایجاد 1400 فرصت شغلی برای بانوان استان را جشن می گیرد.

12 فروردین 1400

جشنواره چاپ در دوره بیستم معیارهای داوری جدیدی را تجربه کرد

به گزارش خبرنگاران ، آئین اختتامیه بیستمین جشنواره ملی چاپ با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهرزاد دانش، مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی...

8 فروردین 1400

مبلغ سود سهام عدالت مشخص شد، 4 میلیون نفر در بورس سود تضمینی می گیرند

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این که سود سهام عدالت بابت عملکرد سال 98 حدود 200 هزار تومان است گفت تلاش می شود این مبلغ تا پایان سال جاری به حساب سهامداران عدالت واریز شود.

7 فروردین 1400

نوروز در پیش است و به شدت نگرانیم ، مطلقا موافق سفر نیستیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه عید نوروز در پیش است و ما همه نگران هستیم، گفت: مسافرت به عنوان اصلی ترین عامل در گردش ویروس بسیار موثر است و به عنوان وزارت بهداشت مطلقا موافق هیچ مسافرتی نیستیم.

6 فروردین 1400

خبرنگاران وزیر ارشاد: مصممیم پرچم موسیقی را بالا نگه داریم

تهران- خبرنگاران- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور همه گروه های داخلی موسیقی در این دوره جشنواره موسیقی فجر و لزوم استفاده از فضای مجازی برای شرکت بخش بین الملل، گفت: مصمم به حفظ و بالا نگه داشتن پرچم موسیقی هستیم بنابر این از هیچ تلاش و اقدامی...

5 فروردین 1400

دارندگان سهام عدالت بخوانند ، سود سهام عدالت قبل از عید واریز می شود؟

به گزارش خبرنگاران، مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرده بود اگر شرکت های سهام عدالت برای پرداخت سود شرکت سپرده گذاری را انتخاب کنند و اقدامات لازم را برای این فعالیت انجام دهند، سود سهامداران را تا انتها سال پرداخت می شود.

5 فروردین 1400

شکایت نمایندگان مجلس از روحانی و نوبخت

نماینده تهران در مجلس گفت: جمعی از نمایندگان در قالب ماده 234 آئین نامه داخلی مجلس از رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به خاطر استنکاف از اجرای قانون ساخت پتروپالایشگاه با مشارکت بخش خصوصی شکایت کردند.

2 فروردین 1400

آغاز ثبت نام دو آزمون دانشگاه آزاد

تهران (پانا) - ثبت نام آزمون EPT و آزمون فراگیر مهارت های عربی اسفند ماه دانشگاه آزاد از امروز آغاز شد.

2 فروردین 1400

پیامدهای مثبت حضور حداکثری

خوشبختانه رفتار مردم طی 42سال گذشته نشان داده ملت ایران نسبت به معین سرنوشت خود حساس بوده و به همین دلیل در این سال ها مشارکت چشمگیری را از سوی آنها شاهد بوده ایم. علت چنین مشارکتی آگاهی مردم نسبت به آینده خودشان است. در انتخابات گوناگونی که در چهار دهه...

2 فروردین 1400

زاخارووا: آمریکا اعتراف نموده به منافع سایر کشورها اهمیتی نمی دهد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: مقامات واشنگتن برای مخالفت با خط لوله گاز جریان شمالی-2 اعتراف می نمایند که منافع ژئوپلیتکی خود را بر اصول تجارت و رقابت بازاری ارحج دانسته و به منافع ملی دیگران توجهی ندارند.

1 فروردین 1400

از افتتاح 288 پروژه عشایری تا راه اندازی فروشگاه های مجازی برای فروش محصولات

خبرنگاران/خراسان جنوبی رئیس سازمان امور عشایر کشور از افتتاح 288 پروژه برای بهره مندی عشایر کشور در دهه فجر اطلاع داد و گفت: برای اجرای این طرح ها 135 میلیارد تومان اعتبار هزینه شد.

25 اسفند 1399
تعداد: (212)