تولیدات کارخانجات و شرکت های آستان قدس حامی محیط زیست باشند

به گزارش مالزی ارزان، در مجمع سالانه شرکت قند تربت حیدریه بر این امر که تولیدات کارخانجات و شرکت های بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی پاک و حامی محیط زیست باشند، تاکید شد.

تولیدات کارخانجات و شرکت های آستان قدس حامی محیط زیست باشند

به گزارش خبرنگاران، مجمع عمومی شرکت قند تربت حیدریه طبق ضوابط و آئین نامه ها با حضور صاحبان حقیقی و حقوقی سهام به صورت حضوری و به وسیله سامانه های برخط و فضای مجازی در محل این شرکت در تربت حیدریه برگزار گردید.

مالک رحمتی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در این مجمع ضمن تاکید بر این امر اظهار کرد: فراوری پاک و حامی محیط زیست بودن نکته ایست که همیشه قابل توجه تولیت آستان قدس رضوی و مسئولان ارشد این مجموعه موقوفاتی است و خرسندیم که در این مجمع یکی از اقدامات مهم و باارزش ارائه شده، این است که محصولات این کارخانه بدون آلاینده زیست محیطی فراوری می شوند.

وی در ادامه با اشاره به پیروزیت شرکت قند تربت حیدریه در ورود به بازار سرمایه، اضافه نمود: وارد شدن به بازار سرمایه انتظار حداقلی ما از شرکت های توانمند و پیروز است و در واقع، انتظار حداکثری این خواهد بود که در بازه زمانی مشخصی شرکت پیروزی مانند شرکت قند تربت حیدریه وارد بازار دوم فرابورس گردد.

رحمتی بیان نمود: افزایش چهار برابری سود شرکت در یک سال نشان می دهد که ظرفیت این مجموعه قابل افزایش است و می توان آن را با رویکرد رشد، افزایش داد.

اهمیت تشکیل زنجیره ارزش صنعت قند

وی با تاکید بر توجه به کشاورزی قراردادی و نقش موثر آن در زنجیره ارزش فراوری اضافه نمود: پتانسیل موجود برای ورود به این حوزه در کشور بسیار فراوان است بنابراین باید در خراسان رضوی و سایر استان ها با توان و پیگیری بیشتری به سمت کشاورزی قراردادی پیش برویم. در کنار این امر، تشکیل زنجیره ارزش این صنعت که متشکل از کشاورزی قراردادی، فراوری و بسته بندی و در نهایت، رسیدن محصول به دست مصرف کننده است، باید به عنوان اولویت مطرح گردد.

رئیس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی توضیح داد: طرح توسعه و استفاده از تکنولوژی روز در این کارخانه و سپس عیار بالای چغندر در کشور به عنوان ماده اولیه می تواند این شرکت را در جهت توسعه پایدار قرار دهد.

هیچ چیزی نباید غیرشفاف باشد

وی بیان نمود: در کنار همه این موارد و پیروزیت های به دست آمده، همیشه سهام داران انتظار شفافیت و سودآوری بیشتر از مدیرعامل و هیئت مدیره دارند و این در حالی است که شفافیت برای حضور در بازار سرمایه بسیار کمک کننده خواهد بود و در حال حاضر نخستین گام برای بهره وری موقوفات امر شفاف سازی شناخته شده است.

فراوری کارمزدی باید بر اساس توجیه مالی انجام گردد

رحمتی گفت: باید اذعان داشت که فراوری کارمزدی اگر با توجیه منطقی اتفاق نیفتد سبب زیان شرکت ها می گردد و درخواست ما از متولیان امر فراوری در کشور این است که همیشه نرخ کارمزد با یک توجیه مالی و منطقی همراه بوده و در جهت بهبود و اصلاح آن گام بردارند.

وی توضیح داد: اگر بخواهیم فراوریکننده و مصرف کننده در کنار یکدیگر قرار گیرند، باید همزمان به حقوق هر دو طرف توجه کافی داشته باشیم تا در کنار یکدیگر پایدار باشند چرا که این دو چرخ اگر در کنار یکدیگر بچرخند ما به فراوری ملی می رسیم.

لازم به ذکر است، به همین دلیل پرداخت سود تقسیم شده سهام در این شرکت با دستور ریاست بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدی رضوی با اولویت پرداخت به سهام داران حقیقی انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1099

به "تولیدات کارخانجات و شرکت های آستان قدس حامی محیط زیست باشند" امتیاز دهید

1 کاربر به "تولیدات کارخانجات و شرکت های آستان قدس حامی محیط زیست باشند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولیدات کارخانجات و شرکت های آستان قدس حامی محیط زیست باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید