جلسات مجلس تشکیل می شود ، استفاده از فناوری دیجیتالی در شرایط حاد

به گزارش مالزی ارزان، به گزارش تجارت نیوز، رییس مجلس در حاشیه آزمایش سامانه فناوری دو سویه مجلس یار گفت: جلسات مجلس در محل مجلس با پروتکل جدید برگزار می شود و فناوری ارتباط دوسویه تنها جنبه رزرو دارد تا به احتمال بسیار اندک در صورت بروز شرایط ، از سیستم ارتباط دوسویه استفاده شود.

جلسات مجلس تشکیل می شود ، استفاده از فناوری دیجیتالی در شرایط حاد

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط کشور به خاطر شیوع ویروس کرونا شرایط ویژه ای است که ممکن است در طول قرن یک بار رخ دهد، گفت: اصل بر این است که جلسه در محل مجلس برگزار شود و در حال سامان دادن آن هستیم اما با توجه به نوع بیماری و مسری بودن آن، باید نحوه چینش افراد با پروتکل جدید باشد. در عین حال تمهیدات رزروی اندیشیده ایم که با فرض بروز شرایط حاد که تنها 10 درصد احتمال دارد، از امکان فناوری دیجیتالی دو سویه استفاده کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: قصد داریم سر موقع جلسه مجلس را دایر کنیم، اما اگر شرایط حاد بود، می توان از امکان برگزاری جلسه به صورت ارتباط دوسویه استفاده کرد که یک بار مورد آزمایش قرار گرفت و اشکالات آن برطرف شد و در حال حاضر تقریبا آماده است.

لاریجانی افزود: قصد اصلی این است که در محل مجلس با پروتکل جدید جلسه مجلس برگزار شود که در جلسه امروز هیات رییسه مطرح خواهد شد، اما اگر به احتمال بسیار اندک و با بروز شرایط حاد این امکان فراهم نشد، از سیستم ارتباط دوسویه استفاده می شود.

لاریجانی در ادامه شرح داد: متاسفانه از آنجایی که برگزاری انتخابات مجلس با شیوع ویروس کرونا همزمان شد و کنندگان با تعداد زیادی از مردم در تماس بودند، به طور طبیعی حامل ویروس شدند که تست ها نیز نشان داد تعداد قابل توجهی از آنها با این ویروس درگیر شده اند که البته خوشبختانه خود را در منزل ایزوله کردند و مدتی خارج از دسترس بودند که باعث بهبودی آنها شد و برخی از کنندگان نیز با مراجعه به بیمارستان بهبود یافتند و اکنون روی هم رفته وضع بهتری دارند.

لاریجانی در ادامه با بیان اینکه در گفتگوهایی که با استانداران داشتم متوجه شدم سطح درگیری با ویروس کاهش یافته است، بیان نمود: سخت گیری در راه ها نیز به خاطر حفظ جان مردم است لذا از مردم می خواهم از سفر پرهیز کنند چرا که مسافرت ها باعث حاد شدن شرایط و سطح بیشتر درگیری بیمارستان ها می شود که مسائل بزرگ تری را به وجود آورده و اقتصاد کشور را نیز مختل می کند و به بخش های مختلف لطمه می زند.

رییس مجلس شورای اسلامی در خاتمه با بیان اینکه اگر موضوع شیوع ویروس کرونا هرچه زودتر برطرف شود اقتصاد ما نیز به روال عادی بازخواهد گشت، بیان کرد: از این رو هم اکنون از مردم می خواهم صبر پیشه کرده و سکونت در منزل را با همه سختی ها تحمل کنند تا جان خود و خانواده شان را حفظ کنند. همچنین روز طبیعت امسال را در منزل بگذرانند چرا که رفتن به طبیعت در جمع های وسیع تر باعث سرایت ویروس می شود از این رو از مردم خواهش می کنیم توصیه های ستاد ملی مقابله با کرونا را جدی بگیرند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 101

به "جلسات مجلس تشکیل می شود ، استفاده از فناوری دیجیتالی در شرایط حاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسات مجلس تشکیل می شود ، استفاده از فناوری دیجیتالی در شرایط حاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید