برگزیدگان الکام استارز معرفی شدند

به گزارش مالزی ارزان، الکام استارز ششم در حالی به کار خود سرانجام داد که در طول مدت برگزاری این نمایشگاه، بیش از 60 تیم استارت آپی به ارایه ایده های خود در برابر داوران پرداختند و تیم های اول تا سوم، جوایز نقدی 20، 18 و 15 میلیون تومانی را به خود اختصاص دادند.

برگزیدگان الکام استارز معرفی شدند

برگزاری بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ به دلیل شیوع کرونا در کشور منتفی شد، اما الکام استارز که در سال های گذشته، رویداد حضور استارت آپ ها در الکامپ بود، از 29 دی ماه تا 2 بهمن و البته به صورت آنلاین برگزار گردید.

محمدباقر اثنی عشری- رئیس سازمان نظام صنفی کشور که در پنج سال اخیر برگزارکننده نمایشگاه الکامپ بود، گفته بود: به دلیل موج های کرونا، تصمیم گرفتیم برگزاری نمایشگاه الکامپ را لغو کنیم. باید پذیرفت که برای سلامتی خود و جامعه از این فعالیت مالی چشم پوشی گردد. البته سال آینده الکامپ متفاوتی برگزار خواهد شد. اما سال جاری با وجود لغو الکامپ، رویداد جانبی آن یعنی الکام استارز، به دلیل استقبال بالای شرکت های استارت آپی، به صورت آنلاین برگزار می گردد.

در این راستا به نقل از سازمان فناوری اطلاعات، ششمین دوره الکام استارز در حالی به خاتمه رسید که اهالی جوان زیست بوم استارت آپی کشور در محل موزه ارتباطات، دور یکدیگر جمع شدند تا با نگاهی به آنچه که گذشتگان برای ما به یادگار گذاشته اند، به ترسیم راهبردی برای ساخت آینده کشور بپردازند.

در این رویداد پنج روزه که به دلیل شیوع بیماری کرونا به دو شیوه حضوری و مجازی برگزار گردید، امیر ناظمی، رییس سازمان فناوری اطلاعات، حضور تیم های دانش آموزی در بخش رقابتی را شکل گیری یک رویا دانست و گفت: کمترین کار یک سیستم این است که بتواند شرایط ایجاد رویا برای دانش آموزان را فراهم کند. در شرایطی که همه ابزارها برای کشتن امید و ایده است و جای شکل گیری رویا خالی است، این رویداد توانست به شکل گیری رویا در بین دانش آموزان یاری کند.

معاون وزیر ارتباطات، الکام استارز را مانند اکوسیستم استارت آپی کشور یک رویداد جوان دانست که حواشی خود را دارد و در تشریح نقاط قوت این رویداد اعلام کرد: برگزاری رویداد توان تک در کنار الکام استارز به ما یادآوری کرد که باید به تنوع نگاه ها و ویژگی های افراد احترام بگذاریم و خواسته های این بخش از جامعه را نیز مورد توجه قرار بدهیم. نباید یادمان برود که تنوع ویژگی های مختلف در افراد وجود دارد و توان تک به ما این موضوع را به خوبی یادآوری نموده تا به این تنوع احترام بگذاریم.

در طول مدت برگزاری این نمایشگاه، بیش از 60 تیم استارت آپی به ارایه ایده های خود در برابر داوران پرداختند که امیر ناظمی و مشکات اسدی از سازمان فناوری اطلاعات ایران، بخش اساسی بدنه داوری آن را تشکیل می دادند.

طی این رقابت که گاه اختلاف تیم های برنده در آن به کمتر از تنها چند دهم می رسید، استارت آپ های راورو، پاستا و رادیو توان به ترتیب اول، دوم و سوم شدند که جوایز نقدی 20، 18 و 15 میلیون تومانی را به خود اختصاص دادند. همچنین تیم های چهارم تا دهم برگزیده الکام استارز را تن تونیکِ، فروگانیک، کارفیت، تله بورس، سپارکس، بهشت یار و ترنج تشکیل دادند که به هر کدام مبلغ 10 میلیون تومان جایزه اختصاص یافت.

همچنین برگزیدگان تیم های اول تا پنجم بخش دانش آموزی را استارت آپ deo، کارآموزشو، سابمیت، ابریاد و کارآمد تشکیل دادند که سازمان فناوری اطلاعات همان طور که پیش از این وعده داده بود به برگزیدگان، بسته اعتباری 200 میلیون تومانی از محل سامانه نوآفرین جهت سرمایه گذاری اختصاص داد.

تینواستارز، یک رویداد دانش آموزی به شمار می رود که به نوعی زیرمجموعه الکام استارز است و در آن دانش آموزان در قالب 12 تیم حضور یافتند که شامل پنج تیم از تهران و هفت تیم دیگر از سایر استان های کشور بود. در میان این تیم ها، نیمی به صورت حضوری و نیمی دیگر آنلاین حضور یافتند. استان تهران، ارایه دهنده پنج ایده و سایر ایده ها برخاسته از اصفهان، کرمان، هرمزگان و یزد بود. میزان 40 درصد شرکت کنندگان تینواستارز را دختران و 60 درصد را پسران تشکیل می دادند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 641

به "برگزیدگان الکام استارز معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیدگان الکام استارز معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید