خبرنگاران کار دولت بایدن با فرمان بازگشت به سازمان جهانی بهداشت شروع می گردد

به گزارش مالزی ارزان، تهران - خبرنگاران - دستیاران جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا اعلام کردند که وی میخواهد فعالیت دولت خود را با دستور بازگرداندن ایالات متحده به توافق آب و هوایی پاریس و سازمان جهانی بهداشت شروع کند.

خبرنگاران کار دولت بایدن با فرمان بازگشت به سازمان جهانی بهداشت شروع می گردد

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، دستیاران بایدن تصریح کردند که وی ساعاتی پس از سوگند یاد کردن در سِمت رئیس جمهوری آمریکا، ذیل 17 فرمان و اقدام را امضا و رویکردی جدید در زمینه مهاجرت، محیط زیست، مقابله با کووید - 19 و اقتصاد اتخاذ می نماید.

دستیاران رئیس جمهوری منتخب افزودند که وی در اقدامات اولیه، تحریم اعمال شده دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا بر مسافران از چند کشور مسلمان را برمی دارد و ادامه ساخت دیوار در امتداد مرز آمریکا - مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا را متوقف می نماید.

بایدن میخواهد طرحی را برای اصلاح سیاست های مهاجرتی به کنگره ارسال کند و راهی پیش روی میلیون ها مهاجر بدون مدرک و سند برای برخورداری از حق شهروندی در آمریکا قرار دهد.

به گفته دستیاران بایدن، وی نه تنها برای جبران خسارات ناشی از عملکرد دولت ترامپ، بلکه برای شروع سوق دادن کشور به جلو اقدام می نماید.

بسیاری از این تمهیدات، سیاست های دولت آمریکا را به 19 ژانویه 2017 باز می گرداند، روز پایانی دولت باراک اوباما و معاون وی بایدن قبل از آنکه ترامپ قدرت را در اختیار گیرد.

جف زینتس منتصب جدید بایدن برای مقابله با همه گیری کووید - 19 گفت که رئیس جمهوری منتخب عملیات مبارزه با این بیماری را با تاسیس دفتر پاسخ به کرونا در داخل کاخ سفید شروع می نماید.

از جمله اقدامات در نظرگرفته شده در این زمینه، لغو دستور ترامپ برای خروج آمریکا از سازمان جهانی بهداشت است.

به همین منظور، آنتونی فائوچی کارشناس ارشد مقابله با کرونای آمریکا راهنمایی تیمی از این کشور برای شرکت در نشست هیات اجرایی سازمان جهانی بهداشت را که روز پنجشنبه برگزار می گردد، برعهده می گیرد.

جینا مک کارتی مشاور ارشد آب و هوایی دولت جدید آمریکا نیز گفت که بازگشت به توافق آب و هوایی پاریس لازم است تا مبارزه با تغییرات اقلیمی به اصل اساسی سیاست دولت بایدن تبدیل گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 636

به "خبرنگاران کار دولت بایدن با فرمان بازگشت به سازمان جهانی بهداشت شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کار دولت بایدن با فرمان بازگشت به سازمان جهانی بهداشت شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید