دخالتی در تغییرات پرسپولیس نداشتیم، تکلیف فوتبال بزودی معین می گردد

به گزارش مالزی ارزان، مهدی علی نژاد در خاتمه مجمع انتخاباتی فدراسیون جانبازان و معلولان با تسلیت درگذشت مرحوم سیامند رحمان برای دیگر ورزشکاران آرزوی سلامتی کرد.

دخالتی در تغییرات پرسپولیس نداشتیم، تکلیف فوتبال بزودی معین می گردد

وی با تشکر از اعضای مجمع برای حضور در انتخابات تاکید نمود که ویروس بلاتکلیفی از کرونا خطرناک تر است به خصوص که ساختن سخت است اما حفظ و نگهداری سخت تر.

علی نژاد با تشکر از رئیس پیشین فدراسیون جانبازان و معلولان اعلام کرد: خسروی وفا پدر ورزش جانبازان و معلولان است، او بیش از 3 دهه برای این عرصه زحمت کشیده و قطعا می تواند همچنان مثمرثمر باشد.

معاون وزیر ورزش با تبریک به اسبقیان گفت: ورزش جانبازان به شکوفایی رسیده اما قطعا رسیدن به کمال متوقف نمی گردد. می توان همچنان شرایطی بهتری داشت. مدت زیادی تا پارالمپیک باقی نمانده و با همدلی می توان شرایط بهتری ایجاد کرد.

علی نژاد با تاکید بر اصرار وزارت ورزش بر برگزاری انتخابات در شرایط کرونایی گفت: اگر امروز انتخابات را برگزار نمی کردیم معلوم نبود این ویروس تا کی در کشورمان باقی می ماند به همین دلیل انتخابات تا شهریور و مهر به تعویق می افتاد به خاطر همین اصرار داشتیم انتخابات برگزار گردد.

به گزارش مالزی ارزان، علی نژاد پس از مجمع نیز در جمع مالزی ارزان حاضر شد و گفت: با توجه به اینکه بازیهای پارالمپیک را در پیش داشتیم و فدراسیون با سرپرست اداره می شد، به صلاح بود که با رعایت تمام تمهیدات بهداشتی این مجمع را برگزار کنیم. تمام اقدامات لازم شکل گرفت و حاضرین مورد تست های سلامت قرار گرفتند و این مجمع را برگزار کردیم تا با تعیین شدن رئیس با خیال راحت کار را پیش ببریم.

وی در خصوص شرایطی که برای انتخاب رئیس این فدراسیون پیش آمد و یکی دیگر از مدیران وزارت ورزش رای آورد گفت: من به رای مجمع احترام می گذارم. همانطور که قبلا هم اعلام نموده بودم از حوزه معاونت ما دیگر هیچکس کاندیدای فدراسیون ها نخواهد شد. البته این موضوع غیرقانونی نیست اما بنده به مصلحت نمی دانم از حوزه ما کسی وارد فدراسیون ها گردد. اما از حوزه های دیگر وزارت ورزش کسی بخواهد نامزد گردد اختیارش با خودش است.

علی نژاد در واکنش به پرسش مالزی ارزان در خصوص تغییرات اجرا شده در باشگاه پرسپولیس و نقش وزارت ورزش در این برکناری ها گفت: هیات مدیره با مدیرعامل جلسه داشته و در این مورد تصمیم گیری نموده است. ما برای جزئیات ورود نمی کنیم. شان وزارت ورزش و وزیر این نیست که در این جزئیات وارد گردد. اینها جزئیات مسائل باشگاه است. این تصمیم داخلی بوده و هیچ ارتباطی با وزارت ورزش ندارد.

معاون وزیر ورزش در واکنش به ادامه پرسش مالزی ارزان مبنی بر اینکه انصاریفرد در یک مصاحبه تلویزیونی دخالت وزارت ورزش در این تغییرات را تایید نموده است گفت: این موضوع را به شدت تکذیب می کنم. این موضوع داخلی باشگاه است و ربطی به وزارت ورزش ندارد.

وی در خصوص اینکه چرا پرسپولیس که در صدر جدول است باید در این مقطع با چنین تغییراتی روبرو گردد گفت: به هر حال اختلاف نظر در هیات مدیره وجود داشته و منجر به استعفا شده است.

علی نژاد در پاسخ به پرسش دیگر مالزی ارزان در خصوص برگزاری یا لغو انتخابات فدراسیون فوتبال که قرار است 25 اسفند برگزار گردد، گفت: طی دو سه روز آینده تکلیف انتخابات این فدراسیون هم تعیین خواهد شد. اگر فیفا بپذیرد انتخابات برگزار خواهد شد و در غیر این صورت باید اساسنامه را تغییر دهیم.

وی ادامه داد: فیفا دو بار نامه زده که انتخابات برگزار نگردد و مذاکراتی صورت می گیرد که اگر موافقت نمایند، مجمع برگزار گردد و اگر هم اجازه ندهند اصلاح اساسنامه صورت می گیرد. چیز خیلی مهمی نیست و طبیعی است ما در چارچوب قوانین بین المللی حرکت خواهیم کرد. فدراسیون هم به همین شکل اداره خواهد شد تا اینکه اساسنامه اصلاح گردد و انتخابات برگزار گردد.

وی در خصوص اعتراض بعضی روسای هیات ها و رئیس پیشین فدراسیون دوومیدانی مبنی بر غیرقانونی بودن مجمع این فدراسیون گفت: ما مستنداتی برای برگزاری انتخابات داشتیم. اگر کسی فکر می نماید حقی از او ضایع شده است بیاید رسیدگی کند و به مراجع نظارتی شکایت کند. نامه هایی وجود دارد که به عنوان مستندات صحت انتخابات را تایید می نماید. ما باید تابع قانون باشیم.

مهدی علی نژاد در پاسخ به انتقاد بعضی روسای هیات ها که گفته بودند به خاطر کرونا و جلوگیری از تجمعات به مجمع نیامده اند گفت: همین امروز هیات دولت جلسه داشته و 30 نفر در آن شرکت نموده اند. چطور آنها خطری تهدیدشان نمی نماید اما ما مجمع برگزار کنیم مشکل دارد؟ وقتی یک گروه اعتقاد داشته باشد که یک سوم مجمع با آنها هست و می توانند تاثیرگذار باشند طبیعی است که این اتفاقات پیش بیاید. ولی مهم این است که نصف بعلاوه یک حضور داشتند و مجمع برگزار گردید.

علی نژاد در پاسخ به مالزی ارزان مبنی بر احتمال تعویق بازیهای المپیک گفت: مشکل اساسی که الان برای المپیک وجود دارد سهمیه هاست. الان هیچ کشوری حاضر نیست میزبانی ها را بپذیرد. وقتی هم می پذیرد برای بعضی کشورها از جمله ایران محدودیت قائل می شوند.

وی ادامه داد: الان بیشتر از خود المپیک، رقابت های کسب سهمیه مهم است که اگر سهمیه ها کسب نگردد نمی گردد المپیک را برگزار کرد. باید ببینیم این ویروس کرونا در جهان چه می نماید. آنچه مهم است این که کمیته بین المللی پارالمپیک به جان و سلامت ورزشکاران اهمیت زیادی می دهد.

علی نژاد در خصوص انتخابات فدراسیون تنیس که پرسش دیگر مالزی ارزان بود گفت: مشکل ما عدم اعلام نتیجه تایید صلاحیت کاندیداهاست. اگر تا خاتمه سال این نتایج به دست مان برسد قطعا تا خاتمه فروردین انتخابات تنیس را برگزار می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 66

به "دخالتی در تغییرات پرسپولیس نداشتیم، تکلیف فوتبال بزودی معین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دخالتی در تغییرات پرسپولیس نداشتیم، تکلیف فوتبال بزودی معین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید