زاخارووا: در زمان ترامپ، هیچیک از مذاکرات روسیه-آمریکا به نتیجه نرسیدند

به گزارش مالزی ارزان، سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه مسکو در قبول نتایج انتخابات آمریکا، از قوانین خود ایالات متحده تبعیت می نماید، گفت: در دوره ریاست جمهوری ترامپ، هیچیک از موضوعات راهبردی دوجانبه، حل و فصل نگردید.

زاخارووا: در زمان ترامپ، هیچیک از مذاکرات روسیه-آمریکا به نتیجه نرسیدند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه بیان کرد که این کشور در مسئله به رسمیت شناختن نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مطابق با منطق حاکم بر قوانین انتخاباتی در خود ایالات متحده عمل می کند و منتظر نتایج رسمی آن خواهد ماند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

زاخارووا در مصاحبه ای اختصاصی با شبکه رادیویی اخا ماسکوا در پاسخ به سئوالی درباره به رسمیت شناختن نتایج انتخابات آمریکا توسط مسکو، شرح داد: ما باید منتظر اعلام نتیجه رسمی انتخابات باشیم. ما بر این عقیده هستیم که پس از شمارش تمامی آراء در ایالت های مختلف، یک تاریخ مهم فرا می رسد - 14 دسامبر (24 آذر ماه)، زمانی که رأی گیری اعضای کالج انتخاباتی انجام می گردد. سپس، در تاریخ 6 ژانویه 2021 (17 دی ماه)، نشست کنگره با نمایندگان جدید آن برگزار گردد تا آراء بطور رسمی شمرده و نتایج رأی گیری در هریک از ایالات، رسماً مورد تأیید قرار بگیرد.

این دیپلمات یادآور شد، در حال حاضر نامزد دوم - دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده، موافقت خود با نتایج انتخابات را ابراز نکرده است، بنابراین، روسیه هم ظاهراً باید از منطق حاکم بر قوانین آمریکا پیروی کند.

به گفته وی، طرف روسی آماده همکاری با هر نامزدی است که به دنبال نتایج رأی گیری، رهبری ایالات متحده را بدست آورد.

زاخارووا در پاسخ به سئوالی درباره اینکه کدامیک از دو نامزد برای روسیه مطلوب تر است، اضافه نمود: این انتخاب مردم آمریکاست و ما با فرد مورد اعتماد مردم و با هر نیروهای سیاسی که در این کشور یا هر کشور دیگری از سوی مردم آنجا انتخاب شوند، کار خواهیم کرد. البته این یک واقعیت است که ما در برقراری روابط با سایر کشورها، اولویت های خاص خود را داریم، ولی شخصیت منتخب از سوی مردم، برای ما قابل قبول خواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین یادآور شد در گفت وگوها بین مسکو و واشنگتن موضوعات زیادی وجود دارد، ولی هیچ یک از آنها در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، به طور راهبردی حل و فصل نگردید.

این دیپلمات گفت: همه چیز فقط در سطح کوشش برای حل این یا آن مسئله باقی مانده و اگر صادقانه بگویم، اکنون نمی توانم از موضوعی نام ببرم که در جریان مذاکرات دوجانبه راهبردی حل شده باشد. موارد زیادی از این دست وجود داشت که کوشش شد تا آنها را حل وفصل کرد و راهکار هایی هم ارائه شد، ولی هیچ نتیجه ای حاصل نشد.

زاخارووا در عین حال از عرصه هایی هم نام برد که تعامل دوجانبه وجود داشت و به عنوان مثال، به مسئله سوریه اشاره نمود که به هر ترتیب فرایند گفت وگوها درباره آن حفظ شد. وی اضافه نمود: اخیراً هم مذاکرات ، رایزنی ها و تبادل نظراتی درباره ثبات راهبردی و خلع سلاح انجام شد، ولی آنها نیز، با کمال تأسف، منجر به تصمیم گیری های موفقیت آمیزی نشدند، اگرچه پیشنهادهای زیادی وجود داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 505

به "زاخارووا: در زمان ترامپ، هیچیک از مذاکرات روسیه-آمریکا به نتیجه نرسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاخارووا: در زمان ترامپ، هیچیک از مذاکرات روسیه-آمریکا به نتیجه نرسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید