سربازان آمریکایی اطلاعات تسلیحات هسته ای در اروپا را فاش کردند

به گزارش مالزی ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از دویچه وله، طبق گزارش وب سایت Bellingcat سربازان آمریکایی مستقر در انبارهای تسلیحات هسته ای این کشور در اروپا از اپ های فلش کار برای حفظ و به یادآوردن پروتکل های امنیتی پیچیده و طولانی استفاده نموده اند. در نتیجه اطلاعات محرمانه به طور تصادفی در فضای آنلاین فاش شده است.

سربازان آمریکایی اطلاعات تسلیحات هسته ای در اروپا را فاش کردند

طبق این گزارش پرسنل نظامی اپ هایی مانند Quizlet، Chegg Prepو Cram را برای حفظ کردن کدها، اصطلاحات و حتی شرایط انبارهای هسته ای به کار برده اند.

هرچند کشورهای اروپایی به طور کلی از تأیید یا حذف اماکن ذخیره تسلیحات هسته ای آمریکا در مرزهای بومی خود سرباز می زنند، اما بیشتر اوقات اسناد افشا شده، تصاویر و اظهار نظرهای مقامات بازنشسته مهر تأییدی بر وجود چنین تسلیحاتی است.

فوئک پوستما نویسنده این گزارش شرح می دهد محققان با جستجوی اصطلاحات خاص مربوط به مقرهای هسته ای توانستند فلش کارت های متعلق به سربازان آمریکایی را ردیابی نمایند.

در نتیجه تحقیقات آنها فلش کارت هایی حاوی اطلاعاتی درباره چند مقر هسته ای در سراسر اروپا از جمله در آلمان، هلند و ترکیه یافت شد. یکی از 70 فلش کارت ردیابی شده با عنوان Study! تعداد تسلیحات هسته ای در مقر هوایی Volkel در هلند را فاش نموده است. این درحالی است که این اطلاعات از سوی دولت هلند محرمانه اعلام شده بود.

بعضی فلش کارت های دیگر نشان می دهند سربازان در واکنش به هشدارهای مختلف چه اقداماتی باید انجام دهند یا دوربین های امنیتی در انبارها در چه اماکنی قرار دارند.

طبق اطلاعات موجود قدمت بعضی از این فلش کارت ها به سال 2013 می رسد و جدیدترین موارد ردیابی شده نیز به آوریل 2021 میلادی تعلق دارند.

به نوشته ورج، از آنجا که بعضی از سربازان آمریکایی فراموش نموده بودند تنظیمات این اپ ها را در شرایط خصوصی قرار دهند، نام کاربری و تصاویرشان برای عموم آشکار بود.

البته هنوز تعیین نیست چرا سربازان از اپ های آموزشی برای یادآوری اطلاعات محرمانه استفاده نموده اند. پوستما چند هفته قبل از انتشار این گزارش با مقامات وزارت دفاع، ناتو و اروپا تماس گرفت و فلش کارت های حاوی اطلاعات حساس حذف شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 853

به "سربازان آمریکایی اطلاعات تسلیحات هسته ای در اروپا را فاش کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سربازان آمریکایی اطلاعات تسلیحات هسته ای در اروپا را فاش کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید