سفر تاریخی اسلامی جیم الخلیلی به ایران، سوریه، تونس و اسپانیا در علم و اسلام از شبکه 4

به گزارش مالزی ارزان، مجموعه مستند سه قسمتی علم و اسلام - science and islam از روز شنبه، اول تا دوشنبه، سوم خرداد، در قالب برنامه (چهار سوی علم) ساعت 22 از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

سفر تاریخی اسلامی جیم الخلیلی به ایران، سوریه، تونس و اسپانیا در علم و اسلام از شبکه 4

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، در این مجموعه جیم الخلیلی، فیزیکدان به کشورهایی، چون ایران، تونس، عراق و مصر می رود تا درباره دانشمندان عظیم جهان اسلام - که دستاورد های علمی حال حاضر جهان وابسته به آنان است - بیشتر بداند.

زبان علم، امپراطوری منطق و قدرت تردید، عناوین هریک از قسمت های این مجموعه است.

برای الخلیلی متولد بغداد این نیز سفر شخصی است و در سفرهایش فرهنگ متنوع و بیرونی را کشف می نماید که با یادگیری و وسواس با علم جذاب است.

این مستند داستان قابل توجهی از دستاورد های اغلب نادیده گرفته شده از دانشمندان اسلامی اولیه قرون وسطی از شرایط ریاضیدان عظیم الخرایزی، که بسیار کار کرد تا سنت ریاضی را که اکنون به عنوان جبر شناخته می گردد به اثبات رساند، تا ابن سینا، پیشگام دارو های اولیه که از قوانین پزشکی او هنوز تا قرن بیستم استفاده می گردد، است.

چهار سوی علم به همت تامین برنامه شبکه چهار سیما هر شب ساعت 22 یک مستند جذاب و دیدنی و البته بکر و جدید را از سراسر جهان تقدیم علاقمندان و مخاطبان شبکه چهار می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 855

به "سفر تاریخی اسلامی جیم الخلیلی به ایران، سوریه، تونس و اسپانیا در علم و اسلام از شبکه 4" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر تاریخی اسلامی جیم الخلیلی به ایران، سوریه، تونس و اسپانیا در علم و اسلام از شبکه 4"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید