طرح خورشید خانه در شیراز اجرایی می گردد

به گزارش مالزی ارزان، محمدرضا امیری گفت: طرح خورشید خانه با هدف آزادسازی زنان زندانی، در سطح شهرستان شیراز اجرا می گردد.

طرح خورشید خانه در شیراز اجرایی می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش از ، محمدرضا امیری فرماندار شیراز با بیان اینکه طرح خورشید خانه به همت حوزه زنان و خانواده فرمانداری شیراز برگزار می گردد، گفت: همه ما در قبال مسئولیت اجتماعی خود و فراتر از وظایف شغلی می بایست دغدغه حمایت از اقشار آسیب دیده اجتماع را داشته باشیم.

او اعلام کرد: طرح خورشید خانه با همین هدف و به منظور هم صدایی و یکپارچگی اقدامات خیرخواهانه و خداپسندانه مردم شریف شیراز و تشکل های مردم نهاد و خیرین، در راستای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و به طور ویژه زنان زندانی، در دستور کار کارگروه تخصصی زنان و خانواده فرمانداری شیراز قرار گرفته است.

سارا همت، مشاور فرماندار و مسئول امور زنان و خانواده فرمانداری شیراز نیز ضمن قدردانی از تمام اقداماتی که طی سال های گذشته در راستای آزادسازی زنان زندانی اجرا شده است، اظهار کرد: هر ساله خیرین نیک اندیش شیراز در بحث آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، فعالانه حضور داشته و مبالغ قابل توجهی را برای بازگشت این زندانیان به دامان گرم خانواده جمع آوری می نمایند.

او مطرح کرد: سال جاری به دلیل شرایط پیش آمده و شیوع بیماری کرونا و فشار مالی ناشی از آن بر خانواده های آسیب های دیده از جمله زنان سرپرست خانوار، کارگران روزمزد و فصلی و... که تحت تاثیر محدودیت های اعمال شده جهت کنترل ویروس کرونا در شرایط معیشتی نامناسب قرار گرفته اند، سهم عمده ای از مشارکت خیرخواهانه خیرین شیراز صرف تهیه بسته های معیشتی و حمایت از اقشار آسیب دیده از کرونا شده و این نگرانی وجود دارد که سال جاری در بحث آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد با کمبود نقدینگی روبرو شویم.

مسئول امور زنان و خانواده شهرستان شیراز با این مقدمه، از تشکیل کارگروه تخصصی زنان و خانواده ذیل کارگروه اصلی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده فرمانداری اطلاع داد و اضافه کرد: فرماندار شیراز از کارکنان سازمان ها و دستگاه های اجرایی شهرستان دعوت می کند تا به عنوان نذر سلامتی خود و خانواده و در راستای مسئولیت اجتماعی خود با اقدامی خیرخواهانه در طرح خورشید خانه مشارکت نمایند.

همت در مورد این طرح، شرح داد: در این طرح هر کدام از کارکنان سازمان ها و دستگاه های اجرایی شهرستان شیراز می توانند به صورت کاملاً داوطلبانه بخشی از حقوق خود را به عنوان نذر سلامتی و شکرگزاری به درگاه خداوند برای عبور از بحران بیماری کرونا برای این مشارکت خیرخواهانه اختصاص دهند.

او با تاکید بر اینکه مشارکت کارکنان در این طرح کاملاً داوطلبانه بوده و میزان مشارکت نیز کاملا اختیاری است، اضافه کرد: مبالغ جمع آوری شده، در اختیار ستاد دیه استان قرار داده می گردد تا بر اساس اولویت بندی که ستاد دیه و امور زندان ها معین نموده اند در بحث آزادسازی زنان زندانی با نظارت کمیته زنان و خانواده فرمانداری شیراز اقدام گردد.

مشاوره زنان و خانواده فرمانداری شیراز گفت اقداماتی از این دست در شهر شیراز پیشتر نیز به صورت جزیره ای و در مقیاس های کوچک اجرا شده و هدف از این طرح را ایجاد تمرکز و یکپارچگی در این اقدام خداپسندانه و هدفمند کردن مشارکت های مردمی برشمرد.

همت ضمن قدردانی از تمامی دستگاه های اجرایی که در این طرح با فرمانداری شیراز همراه هستند، اظهار کرد: در برنامه ویژه ای با حضور کارکنان و مدیران سازمان ها و دستگاه های اجرایی شهرستان، در عید مبعث پیغامبر مهربانی، آزادسازی زنان زندانی جرائم غیرعمد حاصل از اجرای طرح خورشید خانه را جشن می گیریم و امیدواریم که مشارکت همکاران دستگاه های اجرایی در حدی باشد که بتوانیم کمبود نقدینگی ناشی از بحران کرونا و حمایت همیشگی خیرین را به بهترین شکل جبران کنیم.

او همچنین از توزیع فرم ها و دستورالعمل های مربوط به این طرح در جلسه کارگروه تخصصی زنان و خانواده فرمانداری اطلاع داد و اضافه کرد مشارکت کارکنان در یک بازه زمانی هشت ماهه برنامه ریزی شده که داوطلبان مشارکت در طرح خورشید خانه می توانند از یک ماه تا 8 ماه بخشی از حقوق ماهیانه خود را به وسیله تکمیل فرم های طراحی شده و ارائه شده به امور بانوان دستگاه ها به آزادسازی زنان زندانی اختصاص دهند و انشاءالله شاهد تاثیرات معنوی این عمل خداپسندانه در زندگی و سلامت خانواده خود باشند.

مشاور زنان و خانواده فرمانداری شیراز اعلام کرد: کانون خانواده برای فرماندار شیراز از چنان صندلی و اهمیت ویژه ای برخوردار است که رسیدگی به زندانیان جرایم غیر عمد و به ویژه زنان به عنوان محور عاطفی خانواده را به صورت خاص در دستور کار کارگروه زنان و خانواده قرار داده و تاکید دارد که نه تنها به عنوان یک عمل خداپسندانه بلکه به عنوان یک مسئولیت اجتماعی با مشارکت و همکاری همه دستگاه های اجرایی شهرستان رسیدگی به زنان زندانی در راس برنامه ها قرار گیرد تا شاهد کاهش بحران های عاطفی و آسیب ها و پیغامد های اجتماعی دوری زنان از خانواده باشیم.

همت از مشاوران امور بانوان سازمان ها و دستگاه های اجرایی شهرستان شیراز که فراتر از وظیفه سازمانی و در راستای مسئولیت اجتماعی خود در قبال شهروندان آسیب دیده در این طرح مشارکت دارند نیز قدردانی کرد.

انتهای پیغام

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 262

به "طرح خورشید خانه در شیراز اجرایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح خورشید خانه در شیراز اجرایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید