نانو ذرات هوشمندی که تومورها را مورد هدف قرار می دهند

به گزارش مالزی ارزان، محققان چینی نانوذرات قابل تجزیه تخریب پذیر را هدف قرار داده اند که یک درمان امیدوار کننده برای درمان تومور است.

نانو ذرات هوشمندی که تومورها را مورد هدف قرار می دهند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از شینهوا، به گفته آکادمی علوم چین (CAS)، محققان چینی نانوذرات قابل تجزیه تخریب پذیر را هدف قرار داده اند که یک درمان امیدوار کننده برای درمان تومور است.

این آکادمی یادآور شد: یک تیم تحقیقاتی مشترک با دانشمندان CAS نانوذرات هدفمند را به عنوان ترکیبی از درمان انفارکتوس تومور و شیمی درمانی توسعه دادند.

مدتهاست محققان برای پیدا کردن یک درمان ایمن و مؤثر برای ترومبوزیس عروقی در تلاش بوده اند؛ داروهایی که باعث ترومبوس در عروق تومور می شوند، منجر به ریشه کن کردن طولانی مدت تومور نمی شوند.

تیم تحقیقاتی CAS نانوذره را تولید کرده که می تواند دقیقاً ترومبین را به دیواره عروق تومور و استروما تومور بفرستد و تومور را به حالت گرسنگی تا مرگ بفرستد.

نتایج مطالعه نشان داد که مصرف همزمان سمیت سلولی و پروتئاز برای استخراج انفارکتوس عروقی در تومورهایی با نانوذرات هدفمند، یک استراتژی امیدوارکننده برای بهبود شاخص درمانی تومور مبتنی بر انعقاد را حاصل می شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 283

به "نانو ذرات هوشمندی که تومورها را مورد هدف قرار می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانو ذرات هوشمندی که تومورها را مورد هدف قرار می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید