گوگل ارائه این سرویس را لغو کرد

به گزارش مالزی ارزان، تهران (پانا) - گوگل به دلیل تاخیرهای متعدد ارائه سرویس بانکداری مبتنی بر اپ گوگل پی را متوقف کرده است.

گوگل ارائه این سرویس را لغو کرد

به گزارش مهر، گوگل توسعه سرویس پلکس (Plex) را متوقف کرده است. هدف این سرویس ارائه سرویس های بانکداری به کاربران از طریق اپلیکیشن گوگل پی بوده است.

با کمک این سرویس کاربران می توانستند حساب های بانکی افتتاح و از طریق اپ آن ها را مدیریت کنند.

سرویس مذکور قرار بود به کاربران اجازه دهد به حساب بانکی یا پس اندازی وارد شوند که بانک های سنتی به کاربران ارائه می کنند و کاربر می تواند از طریق اپ آن ها را مدیریت کند.

طبق گزارشی که نشریه وال استریت ژورنال منتشر شده، گوگل پروژه را به دلیل تأخیر های متعدد رها کرده است. علاوه بر آن مدیر ارشدی که برای توسعه این پروژه فعالیت می کرد هم شرکت را ترک کر ده است.

البته ارائه سرویس پلکس به معنای آن نبود که گوگل به طور مستقیم با بانک ها رقابت می کرد. بلکه این شرکت فناوری تصمیم داشت تا با مؤسسات مالی مختلفی همکاری کند که حساب های بانکی را بدون کارمزد های ماهانه و حداقل تراز حساب برای کاربران فراهم می کردند. اپ گوگل هم مانند دیگر بانک های آنلاین به کاربران اجازه می داد تا مواردی مانند سقف پس انداز و انتقال وجه اتوماتیک را تعیین کنند.

این شرکت در ایمیلی گفت همچنان معتقد است مشتریانی که در پی راه هایی ساده تر برای پرداخت هزینه خرید های آنلاین هستند، متقاضی چنین سرویسی خواهند بود، اما گوگل اکنون روی توانمندسازی سرویس های دیجیتال برای بانک ها و مؤسسات مالی دیگر فعالیت می کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1018

به "گوگل ارائه این سرویس را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل ارائه این سرویس را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید