ابتکار: دو سال است که امکان صحبت به وسیله رسانه ملی را ندارم

به گزارش مالزی ارزان، تهران (پانا) - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری می گوید حدود دو سال است که امکان صحبت به وسیله رسانه ملی به غیر از بعضی برنامه های استانی را نداشتم و از این طریق به مردم اطلاع رسانی نشد و این حذف، نادیده گرفتن و محدودیت بیش از سایر دستگاه های دولت در حوزه زنان توسعه داشت.

ابتکار: دو سال است که امکان صحبت به وسیله رسانه ملی را ندارم

معصومه ابتکار در نشست آنلاین مشاورین وزراء و مدیران کل امور بانوان استانها، اظهار کرد: همیشه از همکاری با شبکه های صدا و سیما استقبال کردیم اما متاسفانه در این همکاری با شبکه ملی شاید پنج درصد از اخبار ما انتشار پیدا کرد و فرصت های بسیار اندکی در این دو سال اخیر داشتیم.

وی ادامه داد: این امر محل سوال جدی است چرا چنین اتفاقی باید برای دولت رسمی و قانونی بیافتد؟ چرا در رسانه رسمی کشور باید محدودیت ایجاد گردد و اجازه انتشار و اطلاع رسانی و صحبت با مردم را نداشته باشیم؟.

ابتکار توضیح داد: جای تاسف دارد اما واقعیت است. حتما این شرایط برای دولت آینده بهتر می گردد اما ما باید از تمام ابزارهایمان برای انتشار اخبار به مردم استفاده کنیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با بیان اینکه یکی از گرفتاری هایی که با آن سر و کار داریم موانع در انتقال صحیح اخبار و اطلاعات و مواضع است، ادامه داد: دولت یازدهم و دوازدهم با این مسائل در تمام زمینه ها روبرو بود و در کنار جنگ مالی، انتشار اخبار نادرست و یک کوشش سازماندهی شده برای انتشار انعکاس نادرست مطالب و ایجاد ذهنیت منفی بسیار کارها را سخت کرد.

ابتکار خطاب به مدیران کل امور بانوان استانها تاکید نمود: ما با دست پر این دولت را تحویل می دهیم و شما در برابر تهمت ها وارد دعوا نشوید ولی در برابر کارهایی که نموده اید حق ندارید سکوت کنید. دولت تا روز آخر باید کارهای خود را گزارش دهد. ما دستاوردهای بزرگی در حوزه خانواده و تحکیم خانواده، لوایح، قوانین و احصاء قوانین، توان افزایی سازمانهای مردم نهاد، عدالت جنسیتی، آسیب های اجتماعی، شبکه سازی بازارهای فروش مجازی و... داریم.

وی با اشاره به فعالیت های این معاونت در راستای خانه های امن و حمایت از اورژانس اجتماعی به اسم یکی از اقدامات معاونت، درباره سایر همپیمانی های این معاونت با دستگاه ها، گفت: با 230 وزارت خانه، سازمان مردم نهاد و دستگاه های دولتی و بانک ها و بخش خصوصی موافقت نامه و همکاری داریم و از تمام هم پیمانانمان سپاس گزاریم.

در بخش دیگر این برنامه طیبه سیاوشی، مشاور عالی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری درباره اقدامات این معاونت در مورد خانه های امن، گفت: ما با یاری دستگاه های مختلف اعم از بهزیستی و قوه قضاییه توانستیم در جهت توسعه کمی و کیفی این خانه ها کوشش کنیم.

وی اضافه کرد: از جمله مهم ترین اقدامات این معاونت در مورد خانه های امن، ارتباط با NGO هایی در سراسر کشور، در بخش دولتی و سازمان بهزیستی است که در این زمینه فعالیت می نمایند.

سیاوشی با اشاره به تفاوت فرهنگی استانها، گفت: به جهت تفاوت فرهنگی موجود در استانها ما احتیاج داریم افراد را از آموزش بیشتری برخوردار کنیم و از این رو این معاونت قراردادهایی را با موسسات کوششگر در این خصوص منعقد نموده است.

وی بعلاوه این را هم گفت که 19 تیر امسال، آخرین نشست این معاونت با حضور معصومه ابتکار و وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی برگزار خواهد شد تا تجربیات تشکل های حامی زنان آسیب دیده و چالشها مطرح و منتقل گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 934

به "ابتکار: دو سال است که امکان صحبت به وسیله رسانه ملی را ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتکار: دو سال است که امکان صحبت به وسیله رسانه ملی را ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید