ارسال لایحه توسعه ساختمان سبز و معماری پایدار به شورای شهر تهران

به گزارش مالزی ارزان، تهران (پانا) - مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار از ارسال لایحه توسعه ساختمان سبز و معماری پایدار در شهر تهران به شورای اسلامی شهر تهران با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان ها و جهت گیری به سوی ساختمان سبز اطلاع داد.

ارسال لایحه توسعه ساختمان سبز و معماری پایدار به شورای شهر تهران

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

شینا انصاری با بیان اینکه لایحه توسعه ساختمان سبز و معماری پایدار در شهر تهران از سوی شهردار به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شده است، اظهارکرد: این لایحه با توجه مواد 38، 46 و 60 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه مالی مصوب سال 96 و ماده 18 قانون اصلاح الگوی مصرف مصوب سال 89 مجلس شورای اسلامی تهیه و تنظیم شده است.

وی با اشاره به اهمیت تصویب لایحه توسعه ساختمان سبز و معماری پایدار در شهر تهران گفت: توسعه و ترویج ساختمان های سبز، بهینه سازی مصرف آب، انرژی و ... در ساختمان ها و بهبود کیفیت بهداشت و سلامت ساکنان ساختمان ها از جمله اهداف این لایحه است.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ایجاد بستر مناسب جهت ترغیب سازندگان و مالکان ساختمان ها به منظور رعایت الزامات محیط زیستی و افزایش آگاهی عمومی و ترویج و ارتقای مشارکت شهروندان به منظور توسعه ساختمان سبز را از دیگر اهداف این لایحه ذکر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، شهرداری تهران مطابق آیین نامه اجرایی صرفه جویی مصرف انرژی در ساختمان مصوب سال 96 هیئت وزیران ملزم به آن است که هر ساله در راستای توسعه انرژی های نو و تجدیدپذیر در شهر تهران مجموعه اقداماتی را در دستور کار قرار دهد که تهیه این لایحه نیز به همین دلیل بوده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 773

به "ارسال لایحه توسعه ساختمان سبز و معماری پایدار به شورای شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال لایحه توسعه ساختمان سبز و معماری پایدار به شورای شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید