ال پنیول یا صخره گواتاپه؛ زیباترین صخره دنیا

به گزارش مالزی ارزان، این صخره 10 میلیون تنی با ارتفاع تقریبی 200 متر که از کیلومترها دورتر قابل مشاهده است و از جاذبه های توریستی پر طرفدار و معروف این منطقه است.

ال پنیول یا صخره گواتاپه؛ زیباترین صخره دنیا

در بالای این صخره ساختمانی کوچک که مخصوص ایستادن و تماشای مناظر اطراف هست به همراه چند فروشگاه کوچک مخصوص فروش سوغاتی های آن منطقه و مواد غذایی تعبییه شده است تا به گردشگران سرویس دهند. و دسترسی به بالای صخره از طریق پلکانی زیبا و منحصربفرد امکان پذیر است.

این صخره در مرز دو شهر گواتپه و ال پنیول واقع شده است و هر دو شهر ادعای مالکیت این صخره را داند به همین دلیل این صخره با هر دو نام شهر مذکور نامیده میشود.

نکته جالبی در رابطه با داستان این صخره و دعوای همیشگی بین این دو شهر این است که، زمانی مسئولین شهر گواتپه تصمیم میگیرند با حک کردن نام شهر Guatapé ثابت نمایند که این صخره متعلق به این شهر میباشد اما خیلی زود مسئولین شهر ال پنیول متوجه موضوع میشوند و با جمع شدن در اطراف صخره جلوی کامل شدن این کار را میگیردند و همانطوری که در عکسهای زیر مشاهده مینمایید مسئولین شهر گواتپه پیروز شده اند کاراکتر G را به صورت کامل و نیمی از کاراکتر U را حک نمایند که هم اکنون مانند GI شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 501

به "ال پنیول یا صخره گواتاپه؛ زیباترین صخره دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ال پنیول یا صخره گواتاپه؛ زیباترین صخره دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید