بازی Valorant بیش از 14 میلیون بازیکن فعال دارد

به گزارش مالزی ارزان، شرکت Riot Games به تازگی و در سالگرد یک سالگی بازی تیراندازی اول شخص Valorant از آمار فوق العاده ای پرده برداری کرده است. طبق آمار اعلام شده، بازی Valorant توانسته در کامپیوترهای شخصی به 14 میلیون بازیکن فعال ماهیانه دست پیدا کند و همچنین نیم میلیارد بازی در سال اول عرضه این اثر اجرا شده است.

بازی Valorant بیش از 14 میلیون بازیکن فعال دارد

با توجه به این آمار پیروزیت آمیز، این شرکت بیان کرده که قصد دارد این مجموعه بازی را گسترش دهد و آن را به طریقی به گوشی های همراه هم بیاورد. اقدامی که رقبای این بازی هم در پیش گرفته اند و با توجه به پتانسیل بازار بازی های موبایل چندان عجیب نیست.

این آمار نشان می دهد که در هر ماه بیش از 14 میلیون بازیکن در سراسر جهان به تجربه این بازی رایگان می پردازند. بازی Valorant در 2 ژوئن سال 2020 و در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا منتشر شد. با وجود فروش بالا در زمان عرضه پس از آن بازی با کاهشی در تعداد بازیکنان خود رو به رو شد. با این حال، این خاتمه کار Valorant نبود و این اثر دوباره پیروز شد تا خود را در دید بازیکنان قرار دهد و رفته رفته تعداد بازیکنان آن به شکل چشم گیری افزایش یافت و اکنون به این رقم رسیده است که بسیار به موقعیت بازی در زمان عرضه اش نزدیک است.

آنا دانلان (Anna Donlon)، تهیه کننده اجرایی بازی درباره این موضوع توضیح می دهد: برای ما فوق العاده هیجان انگیز است که ببینیم فقط در یک سال قادر بوده ایم به این دستاورد برسیم. اکنون هم برای مدتی توانسته ایم این دستاورد را حفظ کنیم و آن را ادامه دهیم. فکر می کنم که این تعهدی است که به تیم توسعه بازی و تمامی بازیکنان خود داریم. بازی Valorant قطعا از انتظارات ما در زمان عرضه پیشی گرفته است و اکنون دوباره به جایگاهی رسیده که ما با خود می گوییم وای، این پیروزیت فقط به خاطر شانس و هیاهوی زمان عرضه بازی نبوده است.

منصفانه است که بگوییم در حال حاضر بازی Valorant یکی از برجسته ترین بازی های تیراندازی روی کامپیوترهای شخصی است. Riot Games می خواهد با ساخت نسخه موبایل تعداد بازیکنان و طرفداران این اثر را افزایش دهد. با توجه به اینکه Riot Games حدود یک دهه فقط روی بازی پرطرفدار لیگ آو لجندز تمرکز داشته است و البته سود زیادی هم از آن برده است، ساخت و پیروزیت یک مجموعه بازی دیگر پیروزیت قابل توجهی برای آن ها به حساب می آید.

علاوه بر آمار فوق العاده تعداد بازیکنان این اثر، این شرکت به تازگی اولین مسابقه بزرگ و جهانی Valorant را هم به خاتمه رسانده است. این مسابقات که با نام Valorant Masters Reykjavik برگزار شده بود، در مرحله نهایی خود بیش از یک میلیون بازدید هم زمان داشته است. مسابقه نهایی بین Sentinels از آمریکای شمالی و Fnatic از اروپا بود که در نهایت Sentinels توانست با نتیجه عالیِ 3 بر 0 رقیب خود را شکست دهد. آمار بازدید این مسابقات بیشترین آماری بوده است که در کل مسابقات این بازی تا به اکنون دیده شده است و تقریبا نزدیک به آمار فوق العاده بازی های معروفی همچون لیگ آو لجندز و کانتر استرایک بوده است.

آمار شگفت انگیز بازی Valorant به خوبی نشان می دهد که این اثر می تواند در سال های آینده هم با پشتیبانی بیشتر به پیروزیت های بزرگ خود ادامه دهد. Riot Games با لیگ آو لجندز تجربه فوق العاده ای در این زمینه دارد و می داند که چگونه در عرصه بازی های ای اسپورت پیروز شود یا تعداد بازیکنان اثر خود را در طول سال ها گسترش دهد.

منبع: Polygon

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 887

به "بازی Valorant بیش از 14 میلیون بازیکن فعال دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی Valorant بیش از 14 میلیون بازیکن فعال دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید