تبادل پیغام ظریف و وزیر خارجه چین

به گزارش مالزی ارزان، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین به مناسبت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور پیغام هایی را مبادله کردند.

تبادل پیغام ظریف و وزیر خارجه چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیغام خود به اسم وانگ ایی عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین این مناسبت را به وی، دولت و ملت متمدن چین تبریک گفته است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیغام خود اضافه نمود: بسیار خرسندم که در پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و چین؛ شاهد اندوخته ای از دستاورد های پرثمری هستیم که بستری سترگ برای تعمیق همکاری های دو کشور در سطوح دوجانبه، منطقه ای و بین المللی فراهم آورده است. اعتماد روز افزون میان دو کشور در مشارکت جامع راهبردی به خوبی جلوه گر شده است. امضا برنامه جامع راهبردی، مهر تاییدی بر نگاه بلند مدت ایران و چین به روابط دوجانبه و عزم جدی رهبران دو کشور بر توسعه و تعمیق همه جانبه عرصه های همکاری زده است.

ظریف در این پیغام بعلاوه تاکید نمود: معتقدم در ششمین دهه روابط، وزارتخانه های امور خارجه دو کشور می توانند ضمن تقویت سازوکار های مشورتی موجود با هدف ارتقای روابط، رایزنی نزدیک و همه جانبه پیرامون مسائل منطقه ای و بین المللی را در راستای تقویت صلح و ثبات جهانی در دستورکار قرار دهند.

وانگ ایی عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین هم در پیغام خود خطاب به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک مناسبت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط سیاسی، توضیح داد: روابط چین و ایران در پنجاه سال گذشته و بعد از برقراری آن از تداوم، پیشرفت و توسعه برخوردار بوده است.

وزیر امور خارجه چین اضافه نمود: دو کشور ضمن تعمیق مستمر اعتماد سیاسی و پربار کردن همکاری در زمینه های مختلف، در امور بین المللی و منطقه ای همکاری و هماهنگی تنگاتنگی داشته اند و در جریان مقابله با کرونا با حفظ وحدت و انسجام به کمک یکدیگر پرداختند و در این راستا دوستی بین دو ملت تعمیق شده است.

وانگ ایی در پیغام خود خاطر نشان ساخت: آمادگی دارم با تشریک مساعی با شما و به مناسبت پنجاهمین سالگرد روابط سیاسی، دستاور های جدیدی را برای مشارکت راهبردی جامع چین و ایران به ارمغان بیاوریم.

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 957

به "تبادل پیغام ظریف و وزیر خارجه چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبادل پیغام ظریف و وزیر خارجه چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید