حمایت های شغلی از فرزندان شهدا و ایثارگران با استفاده از ظرفیت کارآفرینان

به گزارش مالزی ارزان، خبرنگاران/لرستان مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: دستگاه های اجرایی و بنگاه های مالی با استفاده از ظرفیت کارآفرینان زمینه اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران را فراهم نمایند.

حمایت های شغلی از فرزندان شهدا و ایثارگران با استفاده از ظرفیت کارآفرینان

علی آشتاب در جلسه کمیته اشتغال ایثارگران که امروز 29 تیرماه برگزار گردید، با بیان اینکه امروز امنیت و عزت جمهوری اسلامی ایران مدیون رشادت ها و جانفشانی ها شهدا و ایثارگران است اظهار کرد: خدمتگذاری به خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران تکلیفی است که بر عهده همه ما است و اکنون همه مسئولان باید در راه خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران با تمام توان و امکانات کوشش نمایند.

وی به هماهنگی دستگاه های اجرایی جهت تسهیل شرایط برای ایجاد فرصت های شغلی ایثارگران اشاره نمود و اضافه کرد: دستگاه های اجرایی در بخش های مختلف مالی با هماهنگی واحدهای مالی بخش خصوص و استفاده از ظرفیت کارآفرینان جهت اشتغال ایثارگران و فرزندان شهدا اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان توضیح داد: با استفاده از ظرفیت یارانه دستمزد و تسهیلات حمایتی برای بنگاه های مالی استان، طرح کارورزی و مشاغل خانگی می توان برای ایثارگران فرصت های شغلی مناسب ایجاد کنیم.

آشتاب با اشاره به معافیت های بیمه ای بنیاد شهید برای جذب ایثارگران در بنگاه های مالی گفت: هر بنگاه مالی که نسبت به استخدام ایثارگران و فرزندان شهدا اقدام کند تا یکسال یک سوم حقوق آنان را پرداخت می کنیم و از معافیت های بیمه نیز برخوردار خواهند شد.

وی به ترغیب و تشویق متقاضیان شاهد و ایثارگر برای مهارت افزایی با استفاده از ظرفیت فنی و حرفه ای اشاره نمود و اضافه کرد: یکی از مسائل فارغ التحصیلان دانشگاهی و متقاضی شغل کمبود مهارت است که اگر متقاضی با کسب اطلاع و آموزش و توانمندسازی فردی متوجه گردد که می تواند با سرمایه اندکی صاحب شغل و حرفه و در برخی موارد کارآفرینی گردد قطعاً استقبال خوبی از خوداشتغالی و کارآفرینی می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 316

به "حمایت های شغلی از فرزندان شهدا و ایثارگران با استفاده از ظرفیت کارآفرینان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت های شغلی از فرزندان شهدا و ایثارگران با استفاده از ظرفیت کارآفرینان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید