خبرنگاران امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم حضوری برگزار می گردد

به گزارش مالزی ارزان، تهران - خبرنگاران - معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به اهمیت صدور مدرک دیپلم برای دانش آموزان پایه دوازدهم، امتحانات نهایی آنها به طور قطع به صورت حضوری برگزار می گردد.

خبرنگاران امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم حضوری برگزار می گردد

علیرضا کمرئی اضافه نمود: اما ارزشیابی از سایر پایه ها ممکن است توسط معلمان و براساس فعالیت دانش آموزان انجام گردد البته این در صورتی است که دانش آموزان قادر به حضور در مدرسه نباشند، هرچند هنوز موردی در این خصوص قطعی نیست.

وی درخصوص کنکور هم اظهارداشت: 85 درصد ظرفیت دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو جذب می نمایند و تنها 15 درصد از دانشجویان به وسیله کنکور وارد دانشگاه ها می شوند البته آموزش و پرورش تمایل دارد که همین 15 درصد نیز بدون کنکور و به وسیله سوابق تحصیلی به مراکز عالی راه یابند.

به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در ادامه از پخش یک هزار و 20 جلسه درسی از شبکه های آموزش و چهار سیما اطلاع داد و گفت: شیوع این بیماری باعث شد تا در بیش از 80 درصد آموزش جهان اخلال ایجاد گردد و نظام های آموزشی را وادار به واکنش کند.

کمرئی یادآور شد: ایجاد فرصت برای بسط و گسترش آموزش های مجازی ازجمله نکات مثبت شرایط حاکم شده، است اما اینکه دانش آموزان عادت به روش سنتی آموزش و حضور در مدرسه داشتند و اینکه از این موضوع محروم هستند از نکات منفی شرایط کرونایی است.

وی توضیح داد: با معلوم شدن این موضوع که تعطیلات به درازا می کشد آموزش و پرورش برنامه ریزی کرد تا سال تحصیلی را به اتمام رساند و آموزش ها متوقف نگردد.

وی ادامه داد: اولین اقدام آموزش و پرورش در برابر کرونا ارائه آموزش ها به وسیله تلویزیون بود که با مساعدت صداوسیما این امر از 10 اسفند ماه محقق شد و شبکه های تلویزیونی همکاری خوبی با آموزش و پرورش داشتند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش بیان نمود: بر اساس آنالیز های انجام شده توسط کارشناسان پخش برنامه های آموزشی تلویزیون بازخورد خوبی در بین دانش آموزان داشته است و در ادامه فرایند آموزش مؤثر بوده است.

کمرئی گفت: اقدام دوم آموزش و پرورش در برابر کرونا، شروع آموزش های پراکنده در فضای مجازی بود که به صورت خودجوش توسط معلمان شروع شد بنابراین برای انسجام بخشی به آموزش های فضای مجازی اقدام به راه اندازی شبکه آموزشی دانش آموزان(شاد) کردیم.

وی شبکه شاد را مختص آموزش و پرورش اعلام و مطرح نمود: این شبکه آموزشی به گونه ای طراحی شده تا 15 میلیون دانش آموز را پوشش دهد از ویژگی های این شبکه، متناظر با مدرسه حقیقی ما مدرسه ای در فضای مجازی تشکیل دادیم .

وی اضافه نمود: در شبکه آموزشی دانش آموزان همانند مدرسه حقیقی علاوه بر زنگ های کلاسی زنگ تفریح نیز برای دانش آموزان پیش بینی شده تا دانش آموزان دچار خستگی نشوند و هرزنگ تفریح بین 10 تا 15 دقیقه است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش فضای شبکه شاد را فضایی کاملاً ایمن و اختصاصی دانش آموزان برشمرد و گفت: تا به امروز بیش از 85 درصد دانش آموزان به شبکه شاد پیوستند.

کمرئی ادامه داد: دانش آموزانی که به هر دلیلی اعم از نداشتن گوشی تلفن همراه، اینترنت، آنتن و حتی تلویزیون، از دریافت آموزش های مجازی محروم هستند، به وسیله ارسال درس نامه، جزوات، کاربرگ و ... توسط راهبران آموزشی و بعضاً دهیاران محلی

پوشش داده می شوند.

وی به موضوع امتحانات توضیح داد: تمام تمرکز ما بر فرایند آموزش متمرکز است و کوشش داریم تا آموزش ها به نحو احسنت برای دانش آموزان ارائه گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 174

به "خبرنگاران امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم حضوری برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم حضوری برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید