خبری برای سهامداران هپکو و غصینو

به گزارش مالزی ارزان، به گزارش خبرنگاران، طی هفته گذشته شرکت های زیادی در سامانه کدال اطلاعات با اهمیت منتشر کردند که دو مورد از آخرین اطلاعیه های منتشرشده به شرکت های مینو و تامین سرمایه لوتوس پارسیان مرتبط بود. در ادبیات قوانین بازار از این گونه اطلاعیه ها به عنوان افشا یاد می شود که بر اساس میزان اهمیت آنها به دو گروه الف و ب طبقه بندی می شود.

خبری برای سهامداران هپکو و غصینو

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

نتایج مزایده غصینو

از میان این دو شرکت اطلاعیه شرکت صنعتی مینو (غصینو) در گروه الف قرار داشت که موضوع آن هم به نتایج برگزاری یک مزایده ارتباط داشت.

طبق این اطلاعیه موضوع مزایده مذکور فروش یک ملک در شهر اصفهان بوده که در 23 دی ماه برگزار شده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده در نهایت شرکت نگین گلستان کاشان با پیشنهاد مبلغ 8/ 110 میلیارد تومان برنده این مزایده می شود که قرار است 32درصد این مبلغ معادل 35 میلیارد تومان به صورت نقدی پرداخت شود و عمده مابقی آن با 8 فقره چک به طور مساوی به مبلغ 3/ 9 میلیارد تومان (جمعا به مبلغ 5/ 74 میلیارد تومان) تسویه شود. طبق این اطلاعیه خالص ارزش دفتری دارایی مورد مزایده 8/ 16 میلیارد تومان محاسبه شده است.

تعهدات جدید تامین سرمایه لوتوس پارسیان

اطلاعیه دوم که در گروه ب طبقه بندی شده، مرتبط با شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان است. در این اطلاعیه از پذیرش تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی اوراق اجاره شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان (مهان01) خبر داده شده است. در خصوص جزئیات این تعهدات عنوان شده است: پذیرش تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی اوراق اجاره شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان (مهان01) به مبلغ500 میلیارد تومان با نرخ سود علی الحساب 20 درصد سالانه (موعد پرداخت هر سه ماه یک بار) و 4 ساله که فاقد ضامن و با تکیه بر رتبه اعتباری منتشر می شود. گفته شده تاریخ شروع انتشار این اوراق 11 بهمن 99 (به مدت سه روز کاری) و سررسید آن 11 بهمن 1403 خواهد بود.

در اینجا شاید بد نباشد که به یکی از مهم ترین اطلاعیه های متاخر هفته پیش هم اشاره کنیم. یکی از تاثیرگذارترین این اطلاعیه ها که در ساعات پایانی روز چهارشنبه منتشر شده، مربوط به شرکت هپکو و خبر تغییر سهامدار آن است. طبق این اطلاعیه 25/ 52 درصد از سهام این شرکت که بعد از مسائل مدیریتی و تولیدی آن به سازمان خصوصی سازی بازگشته بود، به سازمان تامین اجتماعی واگذار شده است. به این ترتیب با این انتقال، مالکیت شرکت هپکو برای چندمین بار تغییر کرد و این بار به یک سازمان عمومی غیردولتی رسید. در حال حاضر میزان سهام سازمان خصوصی سازی از 01/ 59 درصد به 27/ 7 درصد رسیده و تامین اجتماعی با مالکیت 52 درصدی خود اصلی ترین مالک این شرکت شد.

بر اساس این اطلاعیه تعداد سهام واگذار شده 11 میلیارد به ارزش 1/ 6 هزار میلیارد تومان بوده است. با توجه به نتایج ناگواری که مالک خصوصی شرکت هپکو برای تولید و کارگران آن به بار آورده بود، دولت برای تغییر مالکیت آن تصمیم گرفت به صورت موقت به سازمان خصوصی سازی بازگردانده شود تا زمانی که مالک جدید معرفی شود.

منبع: دنیای اقتصاد

اخبار مرتبط با بازار سهام را در صفحه اختصاصی بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 663

به "خبری برای سهامداران هپکو و غصینو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبری برای سهامداران هپکو و غصینو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید