داروی ایرانی بیماران مبتلا به کرونا تا سه هفته دیگر به بازار می آید

به گزارش مالزی ارزان، معاون رئیس جمهور با بیان اینکه همه نیازهای کشور به تجهیزات مقابله با کرونا، توسط شرکت های دانش بنیان ها تامین شده است، گفت: داروی ویژه بیماران کرونایی فراوری شرکت های دانش بنیان تا سه هفته دیگر به بازار می آید.

داروی ایرانی بیماران مبتلا به کرونا تا سه هفته دیگر به بازار می آید

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و دیگر مسئولان استان 5 مرکز نوآوری به صورت ویدئوکنفرانسی در پارک علم و فناوری استان همدان افتتاح شد.

سورنا ستاری که امروز برای بازدید و افتتاح چند طرح وارد همدان شده بود از پارک علم و فناوری هم همدان نیز بازدید کرد و از نزدیک در جریان طرح ها و دستاورد های دانش بنیانی پارک علم و فناوری همدان نهاده شد.

معاون رییس جمهور در جریان این بازدید با بیان اینکه همه احتیاج های کشور به تجهیزات مقابله با کرونا، توسط شرکت های دانش بنیان ها تامین شده است، گفت: تقریبا هیچ تجهیزاتی را برای مقابله با کرونا، از کشور دیگری وارد نکردیم.

وی با اشاره به اینکه استفاده از زیست بوم فناوری و نوآوری در روز های احتیاج کشور در شرایط کرونایی یک اتفاق خوب بود اضافه نمود: در دوران شیوع کرونا توان مجموعه ها و شرکت های دانش بنیان ها به میدان آمد و به احتیاج های داخلی بدون اتکا به واردات، پاسخ داد.

ستاری اعلام کرد: از روز های ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور، شرکت ها و مجموعه های دانش بنیان دست به کار شدند و همه تجهیزات مورد احتیاج کشور از جمله تجهیزات پزشکی، فراوری ماسک، دستگاه ونتیلاتور و ... را در داخل کشور تامین کردند.

وی با تاکید براینکه شرکت ها و مجموعه های دانش بنیان در حوزه تامین داروی بیماران کرونایی نیز خوب عمل کردند، مطرح نمود: بعضی محصولات فراوری شده توسط این مجموعه ها به لیست دارویی کشور وارد شده و مابقی نیز تا سه هفته دیگر به بازار می آید.

معاون رئیس جمهور با تشریح صندلی مهم و ممتاز شرکت ها و مجموعه های دانش بنیان در کشور عنوان کرد: این کار عظیم از عهده دانش بنیان ها برآمد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم از این کار حمایت کرد.

در جریان بازدید معاون علمی و فناوری رییس جمهور از پارک علم و فناوری همدان فاز اول اراضی پاک علم و فناوری، صندوق پژوهش و فناوری استان همدان، مرکز نوآوری انگور و کشمش ملایر، افتتاح مرکز نوآوری نهاوند، افتتاح مرکز نوآوری اجتماعی و ساختمان پارک علم و فناوری به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 328

به "داروی ایرانی بیماران مبتلا به کرونا تا سه هفته دیگر به بازار می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی ایرانی بیماران مبتلا به کرونا تا سه هفته دیگر به بازار می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید