رسیدگی به معلولان از محل فروش نفت در بودجه 1400، اجرای یکباره قانون معلولان انتظارمعقولی نیست

به گزارش مالزی ارزان، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز هنر به عنوان یکی از مهم ترین ابزارهای کاهش آلام و رنجها در جامعه بشری شناخته شده است، گفت: در جامعه معلولان و افراد دارای معلولیت، هنر به عنوان یکی از ابزارهای مهم برای درمان نیز شناخته شده است، امیدواریم سازمان بهزیستی بتواند از این ابزار بسیار ارزشمند و تا حدودی مقدس که افکار، اندیشه و ابتکار و خلاقیتهای معلولان را به نمایش می گذارد نیز در جهت درمان معلولان کشور استفاده بهتری ببرد.

رسیدگی به معلولان از محل فروش نفت در بودجه 1400، اجرای یکباره قانون معلولان انتظارمعقولی نیست

به گزارش خبرنگاران، محمد شریعتمداری در حاشیه آیین افتتاح نمایشگاه آثار هنری افراد دارای معلولیت گفت: افراد دارای معلولیتی که با ارائه خلاقیت ها و ابتکارات خودشان افراد به ظاهر سالم و کامل را به چالش می کشند و توانایی هایی خود را در عرصه های گوناگون به رخ می کشند تا نشان دهند که هرچند ممکن است در یک عضو دارای یک نقص و معلولیتی باشند، اما این افراد دارای فکر و اندیشه، حرکت و جسم و روح فعال و خلاقی هستند که می توانند جامعه را در یک سمت و سوی خاص رهبری نمایند؛ اینان نشان می دهند که توانایی فقط داشتن اجزای کامل بدن نیست، بلکه توانایی در اراده و خواستن است و آنهایی که بخواهند می توانند نه تنها در برطرف مسائل خودشان بلکه خانواده شان کوشش نمایند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: امروز پیروز شدیم از دومین نمایشگاه ملی فراوری محصولات فرهنگی افراد دارای معلولیت بازدید کنیم، زمانی که از مقابل تابلوهایی که به دست کسانی که دارای معلولایت های جسمی حرکتی و بعضا ذهنی هستند عبور می کنیم، از این خلاقت، ابتکار و نوآوری هایی که آنها در عرصه محصولات فرهنگی ارائه نموده اند حیرت می کنیم.

شریعتمداری با اشاره به آثار هنرمندان دارای معلولیت در نمایشگاه توضیح داد: این نقاشی ها باتوجه به ویژگی های شخصیتی نقاش، دارای پیغام های بسیار مهم و ارزشمندی برای افراد و جامعه است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز هنر به عنوان یکی از مهم ترین ابزارهای کاهش آلام و رنجها در جامعه بشری شناخته شده است، گفت: در جامعه معلولان و افراد دارای معلولیت، هنر به عنوان یکی از ابزارهای مهم برای درمان نیز شناخته شده است، امیدواریم سازمان بهزیستی بتواند از این ابزار بسیار ارزشمند و تا حدودی مقدس که افکار، اندیشه و ابتکار و خلاقیتهای معلولان را به نمایش می گذارد نیز در جهت درمان معلولان کشور استفاده بهتری ببرد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی درخصوص بودجه قانون حمایت از افراد دارای معلولیت گفت: ما دارای قانون ارزشمندی درباره افراد دارای معلولیت هستیم که در آن قانون تکالیف بسیاری را برعهده دولت قرار داده است. طبیعتا انتظار اینکه همه این قانون ظرف یکسال به اجرا درآید، باتوجه به محدودیت هایی که کشور با آن روبرو است، انتظار معقولی نیست.

شریعتمداری یادآور شد: اما در سیاست های کلی تدوین بودجه امسال، فروش یک میلیون و 300 هزار بشکه نفت، بودجه ای را سامان داده است، علاوه بر آن احتمال فروش یک میلیون بشکه در بازارهای خارجی و فروش صنعت نفت در داخل پیش بینی شده است که این بخش قرار است صرفا خرج توسعه و توانمندسازی گردد؛ حتما جامعه معلولان کشور یکی از مهمترین بخش های این بخش از بودجه هستند.

وی ادامه داد: طبیعتا ما امیدواریم که با توجه به رویکرد دولت در تنظیم بودجه سالیانه، حق و سهم مجموعه جامعه معلولان کشور از منابع اعتباری به شکل قابل ملاحظه ای افزایش یابد و بتوانیم در سال 1400 رشد خوبی را نسبت به سال 99 داشته باشیم.

شریعتمداری اضافه کرد: در سال 98 و 99 به ترتیب، 1100و 1300 میلیارد تومان بودجه مورد احتیاج در حوزه اجرای قانون افراد دارای معلولیت اختصاص یافته بود که رقم کامل و جامعی نبود، اما بخشی از اهداف قانون گذار را در آن دو سال محقق کردیم و امسال نیز شاهد رشد این منابع هستیم و قریب به 40 درصد در لایحه بودجه اضافه شده است که امیدواریم بتوانیم در مجلس شورای اسلامی این رقم را حفظ کنیم.

وی اظهار داشت: بودجه سازمان نیز بالغ بر 26 درصد رشد داشته است که آن هم می تواند در بخش دیگری از فعالیتهای مربوط به جامعه معلولان یاری دیگری باشد. امیدواریم رویکرد مجلس و دولت در تصویب بودجه سال 1400 نسبت به حوزه توانبخشی اشخاص به ویژه در بخش معلولان فرایند رو به رشد و قابل ملاحظه ای باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 551

به "رسیدگی به معلولان از محل فروش نفت در بودجه 1400، اجرای یکباره قانون معلولان انتظارمعقولی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسیدگی به معلولان از محل فروش نفت در بودجه 1400، اجرای یکباره قانون معلولان انتظارمعقولی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید