شرکت های توسعه گرا باید مانند گل گهر در بخش راه آهن مشارکت نمایند

به گزارش مالزی ارزان، جلسه مشترک برطرف موانع فراوری و شورای معادن استان کرمان، عصر پنجشنبه با حضور وزیر صمت، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت، استاندار کرمان، تعدادی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت گل گهر و تعدادی از مدیران استانی در محل سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار گردید.

شرکت های توسعه گرا باید مانند گل گهر در بخش راه آهن مشارکت نمایند

به گزارش شمانیوز، در ابتدای این جلسه دکتر زینی وند استاندار کرمان به فراهم شدن سازوکار لازم برای استفاده از ظرفیت شرکت های معدنی عظیم با تصویب شورای معادن و وزیر صمت در این استان اطلاع داد و گفت: در این زمینه می توان به انتقال حساب های شرکت های عظیم به استان کرمان اشاره نمود که می تواند در حوزه پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک و میانه استفاده گردد.

مهندس رزم حسینی وزیر صمت هم با بیان اینکه در جای جای این کشور معدن و فرصت مالی است اما درست استفاده نمی گردد، بر فعال کردن معادن راکد، حذف بروکراسی و واگذاری اختیارات به استان ها و فعال کردن افزون تر بخش خصوصی تاکید نمود و اضافه نمود: دل مردم را باید با کار مالی و امیدبخشیدن به دست بیاوریم.

وی با اشاره به اینکه، راه آهن جیرفت باید به شبکه سراسری وصل گردد، گفت: این طرح در دولت یازدهم شروع شده و حاضریم در این زمینه شرکت های توسعه گرا را مداخله دهیم همانگونه که خوشبختانه گل گهر بدون بخش دولتی پروژه راه آهن سیرجان-کرمان را شروع نموده و پیشرفت موفقیت آمیزی داشته است.

بعلاوه دکتر موسوی معاون عمرانی استانداری کرمان هم در این جلسه از خدمات شرکت های عظیم صنعتی و معدنی در یاری به لایروبی رودخانه ها و خدمات اجتماعی تقدیر کرد.

منبع: روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 31 مرداد 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 958

به "شرکت های توسعه گرا باید مانند گل گهر در بخش راه آهن مشارکت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های توسعه گرا باید مانند گل گهر در بخش راه آهن مشارکت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید