شکایت نمایندگان مجلس از روحانی و نوبخت

به گزارش مالزی ارزان، نماینده تهران در مجلس گفت: جمعی از نمایندگان در قالب ماده 234 آئین نامه داخلی مجلس از رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به خاطر استنکاف از اجرای قانون ساخت پتروپالایشگاه با مشارکت بخش خصوصی شکایت کردند.

شکایت نمایندگان مجلس از روحانی و نوبخت

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

مالک شریعتی نیاسر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس، گفت: جمعی از نمایندگان در قالب 234 آئین نامه داخلی مجلس از رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به خاطر استنکاف از قانون ساخت پتروپالایشگاه با مشارکت بخش خصوصی شکایت کردند.

وی اضافه نمود: طبق قانون ساخت پتروپالایشگاه با مشارکت بخش خصوصی بنا بوده تا با سرمایه بخش خصوصی با توجه به میزان سرمایه گذاری بین یک ونیم تا دو سال درباره دریافت خوراک پتروپالایشگاه ها تنفس داده گردد و هزینه نفت خام از این پالایشگاه ها و پتروشیمی ها دریافت نگردد و طبق این قانون بنا بوده تا هزینه مربوط به تنفس در دریافت هزینه خوراک پتروپالایشگاه ها از محل صندوق توسعه ملی تأمین گردد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدای کار 17 متقاضی برای ساخت پتروپالایشگاه به میدان آمدند که 5 متقاضی درخواست شان مورد تأیید نهاده شد که آنها این آمادگی را داشتند که حدود یک میلیون و 700 هزار بشکه نفت خام را پالایش نمایند.

شریعتی اعلام نمود: متأسفانه دولت این قانون را به طور درست اجرا نمی کند و مشکل اجرا هم نیز در خصوص تأمین هزینه مربوط به تنفس درنظر گرفته شده برای دریافت هزینه خوراک این پتروپالایشگاه ها است.

متن شکایت نمایندگان مجلس از رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به توضیح زیر است:

والحکیم

با توجه به تصویب قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی در مجلس دهم و تصویب و ابلاغ آیین نامه اجرایی آن و نیز معین و صدور مجوز ساخت برای شرکتهای متقاضی از سوی وزارت نفت با پیگیری کمیسیون انرژی مجلس یازدهم، در حال حاضر تنها مانع اجرای کامل این قانون مهم، عدم تصویب تنفس خوراک پتروپالایشگاهها در جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی است که رییس آن رییس جمهور است.

مهرماه 1399 جلسه هیات امنای صندوق برگزار گردید اما با مخالفت آقایان روحانی و نوبخت در دستور کار قرار نگرفت و مصوب نشد.

اخیرا هم کمیسیون تخصصی هیات امنای صندوق توسعه ملی مجددا با این موضوع مخالفت و عملا ازاجرای قانون مصوب استنکاف نموده است.

لذا خواستار رسیدگی به استنکاف از اجرای این قانون مهم بر اساس ماده 234 قانون آیین نامه داخلی مجلس هستیم.

منبع: فرارو
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 704

به "شکایت نمایندگان مجلس از روحانی و نوبخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت نمایندگان مجلس از روحانی و نوبخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید