ظاهر این میوه های عجیب، برایتان ناشناخته است!

به گزارش مالزی ارزان، میوه های عجیب جهان

در جهان همیشه موضوعات و دیدنی های بسیاری را پیدا خواهید نمود که برایتان عجیب و ناشناخته خواهد بود. در این میان میوه های عجیب جهان به دلیل شکل ظاهری و یا مزه ای که دارند، برای گردشگران و بیشتر مردم باعث شگفتی بوده و تجربه ای جدید را برایتان رقم می زنند. ممکن است ظاهر این میوه ها، شما را به یاد افسانه ها و داستان های قدیمی بیندازید یا حتی به یاد فیلم های علمی-تخیلی بیفتید. این میوه ها، خصوصا در مناطق گرمسیری بیشتر یافت شده و گاهی توسط مردمان بومی این مناطق به گردشگران شناسانده شده اند. مجله خبرنگاران لیستی از تمام میوه های عجیب جهان را به شما معرفی می نماید که ظاهری عجیب و گاهی طعمی متفاوت دارد.

ظاهر این میوه های عجیب، برایتان ناشناخته است!

منگوستین | Mangosteen

منگوستین یکی از میوه های عجیب دنیا بوده که به آن ترگیل هم می گویند. چرا که شکل ظاهری میوه منگوستین آن را به یک میوه فضایی شباهت می دهد. حتی مزه این میوه نیز بسیار ناشناخته و عجیب است. فکر می کنید که دارید یکی میوه فضایی و غیر زمینی می خورید. در صورتی که این میوه در همین زمین و در مناطقی مانند جزایر سوندا و ملوک در جنوب هند کاشته می گردد. میوه ای بومی در هند با نام منگوسین که بسیار شبیه به تخم شترمرغ است.

اگر این میوه را قاچ کنید و درونش را نگاهی بیندازید، دانه های سفید براقی را خواهید دید که در میان خمیر خامه ای هلویی سرشار از آنتی اکسیدان قرار گرفته اند. تحقیقات بعضی از دانشمندان ثابت نموده است که مصرف این میوه برای بیماری های خاصی مانند دیابت بسیار مفید بوده و حتی از ابتلا به سرطان های مختلف جلوگیری می نماید.

استار فروت | Star fruit

به میوه استار فروت نام مستعار دیگری به نام کارامبولا (Carambola) هم داده اند. این میوه استوایی در حقیقت میوه بومی سه کشور هند، سریلانکا و اندونزی است. دلیل نامگذاری آن به استار فروت به این دلیل است که هنگامی که آن را برش می دهید، به برش های میوه ای شبیه به ستاره برخورد می کنید. بنابراین با یکی از میوه های عجیب دنیا روبرو هستید. استار فروت از میوه های آبدار در دنیا بوده که ظاهری بسیار جذاب دارد.

همچنین از این میوه در تهیه صنایع غذایی و تنقلاتی مانند ویفر، کرم بیسکویت و سس های پیتزا بهره می برند.

بچه ها به دلیل رنگ و ظاهری که این میوه دارد، بسیار به آن علاقه نشان می دهند. طعم و مزه استار فروت هم بسیار به گلابی شباهت داشته و تنها تفاوت آن، شیرین تر بودن استار فروت نسبت به گلابی است. همانند دیگر میوه ها، طعم میوه کال و نیمه رسیده استار فروت با میوه رسیده آن متفاوت است. میوه کال آن، ترش مزه بوده و میوه نیمه رسیده آن، مزه ترش و شیرین را همزمان دارد. میوه رسیده آن زرد رنگ و نرسیده آن، سبز رنگ است.

پشن فروت | Passion Fruit

پشن فروت یا همان میوه گل ساعتی، میوه ای است که ابتدا از آن به عنوان میوه بومی مناطق آمریکای جنوبی یاد می کردند. با این حال، این میوه هم اکنون در بیشتر نقاط دنیا پراکنده شده و به فروش می رسد. حتی در بسیاری از میوه فروشی های ایران و تهران و گاهی در میان میوه فروشی های مناطق آزاد جنوب ایران هم می توانید آن را بیابید و امتحان کنید.

این میوه بومی مناطق جنوبی آمریکا، هم اکنون برای افزایش عطر و طعمش در گلخانه ها پرورش داده می گردد. رنگ میوه گل ساعتی قرمز روشن بوده اما تغییرات محل و آب و هوایی که در آن کاشته می گردد، باعث شده تا نمونه های دورنگ قرمز و سبز آن هم روانه بازار گردد. نمونه های گلخانه ای آن، عظیم تر از نمونه های بومی جنوب آمریکا است.

یکی از مناطقی که هم اکنون این میوه های گل ساعتی در آن کاشته می شوند، کشور هند است. این میوه به راحتی از مرزهای جنوبی وارد ایران می گردد. حتی جدیدا در ایران هم کاشته می گردد. نمونه میوه های هندی آن، بسیار عظیم و اندازه و عطر و طعم خوبی داشته که برای تهیه آب میوه از آن استفاده می نمایند.

توجه داشته باشید که پشن فروت وحشی سمی بوده و نوع خوراکی آن با نوع سمی آن هر دو یافت می شوند.

هنگام خرید آن، تنها از نوع خوراکی پشن فروت تهیه کنید و به مناطق طبیعی در کشورهای گرمسیری برای چیدن این میوه نروید.

دوریان | Durian

دوریان فوروت (خارگیل) نامی است که به دلیل ظاهر خاردار یکی از میوه های عجیب دنیا به آن داده اند. میوه دوریان را با نام مستعار پادشاه میوه ها (The King of fruits) هم می شناسند. شهرت این میوه بیشتر به خاطر بوی بدی است که دارد. حتی مصرف آن را در بسیاری از مکان های عمومی مانند هتل ها، هواپیماها و مغازه های خاص ممنوع نموده اند. این میوه در مالزی و برونئی به عنوان میوه ای بومی کاشته می گردد. اگر چه طعمی خوب ندارد اما هر فردی کنجکاو آن می گردد.

کاستارد اپل | Custard Apple

در میان میوه های عجیب دنیا میوه ای وجود دارد که مردمان محلی که آن را می خوردند، در افسانه های خود تصور می کردند که این میوه، قلب گاو نر است! کاستارد اپل همانطور که از نام آن پیداست، می بایست هم خانواده سیب باشد. با این تفاوت که بیشتر شبیه به سیبی وحشی می ماند. سیبی خشن و جهش یافته که در کشورهای هند، تایوان، آفریقا و دیگر جنگل های استوایی در سراسر دنیا یافت می گردد. این میوه زمخت جدای از ظاهر نخراشیده و چروکیده ای که دارد، طعم و مزه ای بسیار شیرین و دلچسب همانند شیرینی کاستارد دارد. به همین علت هم نام کاستارد را بر روی آن گذاشته اند.

تاماریلو | Tamarillo

میوه یا گوجه فرنگی؟ میوه تاماریلو یکی از میوه های عجیب دنیا بوده که نژاد آن به گوجه فرنگی معمولی می رسد. حتی شباهت بسیاری به همین گوجه فرنگی های گیلاسی دارد. با این تفاوت که ظاهر آن، کمی کشیده تر از گوجه فرنگی هاست. اگر آن را برش دهید، به راحتی می توانید آن را به گوجه های محلی ایران اشتباه بگیرید. رنگی میوه تاماریلو به رنگ قرمز سوخته رنگ پریده بوده که دانه های مشخصی در وسط آن قرار گرفته است. تاماریلو را می توانید در کشورهایی مانند اکوادور، پرو و کلمبیا به صورت محلی پیدا کنید.

با این حال این میوه هم اکنون در دیگر کشورهای دنیا هم پیدا می شوند. طعم تاماریلو بسیار شبیه به میوه گل ساعتی یا پشن فروت بوده و برای تهیه نوشیدنی های مختلف از آن استفاده می نمایند. یکی از متفاوت ترین سس های دنیا که با میوه تتاماریلو درست می گردد را در کشور بولیوی می توانید پیدا کنید. در این کشور برای پخت و پز از این میوه استفاده می گردد. از مواد مغذی و البته بسیار مفیدی که در این میوه یافت می گردد، مقدار بسیار بالایی از ماده پکتین (pectin) است. از این ماده به عنوان ماده نگهدارنده بسیار قوی در صنعت تغذیه استفاده می گردد.

آکی از میوه های عجیب دنیا | Ackee

برای امتحان کردن یکی از میوه های عجیب دنیا یا باید تا جامائیکا بروید یا خود را به سراسر جزایر کارائیب برسانید. میوه آکی را میوه ملی جامائیکا می دانند. این میوه راه خود را با کشتی های برده فروشی از غرب آفریقا تا جامائیکا باز نمود و در نهایت در این کشور خریداری شد. پس از کاشته شدن و رشد این گیاه در جامائیکا، آکی تبدیل به یکی از خوشمزه ترین میوه های جزایر کارائیب شده است. شاید اگر برای اولین بار به این میوه برخورد کنید، ندانید که چگونه باید آن را بخورید. برای خوردن میوه آکی ابتدا بخش قرمز رنگ آن را جدا کنید. سپس بخش سیاه رنگ میوه را بکنید و با چاقو آن را برش داده تا به بخش گوشتی و زرد رنگ آکی برسید. بخشی که قابل خوردن بوده و بسیار خوشمزه است.

یک نکته خیلی مهم در هنگام خوردن این میوه وجود دارد و آن این است که بخش قرمز رنگ و بیرونی این میوه سمی است. حتما آن را کامل جدا کنید و دستان خود را هم بشورید.

خیار آفریقایی | African cucumber

از دیگر میوه های عجیب دنیا نوعی گیاه از خانواده خیارهاست. خیار آفریقایی که به آن کیوانو (Kiwano) هم می گویند، یک خیار معمولی نیست. خیار آفریقایی، پوست ضخیم بیرونی دارد که برآمدگی هایی مانند خار داشته و خشن به نظر می رسد. احتمالا این موضوع به دلیل آب و هوای خشک صحراهای شنی است که این میوه در آن رشد می نماید. همانند بسیاری از میوه های مناطق خشک و بیابانی، میوه خیار آفریقایی هم منبع بسیار خوبی از آب بوده و مزه ای شبیه بهخیار نمک زده شده دارد.

دراگون فروت | Dragon Fruit

دراگون فروت یا میوه اژدها در اصل پاتایای شیرین هم نامیده می گردد. این میوه مکزیکی به دلیل شکل ظاهری که دارد، به میوه اژدها معروف شده است. چرا که شبیه به گلوله ای از آتش است که از دهان اژدهایی بیرون آمده با این تفاوت که مزه ای بسیار شیرین دارد.وزن هر دراگون فروت به طور معمول، بین 120 تا 500 گرم است.

دراگون فروت را از نوعی کاکتوس به عمل می آورند.

درختچه های این کاکتوس هم بسیار زیبا بوده و مزاعی که به کاشت این میوه مشغول هستند، خود جزو جاذبه های گردشگری محسوب می شوند. گل های میوه نشده این درخت کاکتوس نیز مصرف شده و از آن یک نوع چای تهیه می نمایند. این میوه را در ایران هم می توانید پیدا کنید.

منبع: smashinglists.com

منبع: الی گشت
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 167

به "ظاهر این میوه های عجیب، برایتان ناشناخته است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظاهر این میوه های عجیب، برایتان ناشناخته است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید