قیمت روز خودرو های سایپا و ایران خودرو 18 تیر؛ تداوم گرانی در بازار خودرو

به گزارش مالزی ارزان، در حالی که هیچ خریداری در بازار خودرو نیست، اما با این حال به دلیل آنچه فعالان این بازار معاملات صوری می خوانند قیمت ها در بازار خودرو همچنان افزایشی است.

قیمت روز خودرو های سایپا و ایران خودرو 18 تیر؛ تداوم گرانی در بازار خودرو

به گزارش خبرآنلاین، از ابتدای سال 99 بازار خودرو با شتابی بی سابقه افزایش قیمت را در پیش گرفت و در این بین تمهیداتی برای کنترل نوسانات بازار خودرو صورت گرفت که براساس آن توقع می رفت تا بازار خودرو کمی آرام بگیرد، اما نه تنها آرام نگرفت، بلکه منحنی قیمت ها صعودی تر از قبل نیز شد. بنابر اخبار رسیده از بازار، قیمت خودرو های داخلی طی یکی دو هفته گذشته حداقل پنج میلیون تومان افزایش یافته است که البته در مورد خودرو های وارداتی، صحبت از رشد بیش از 100 میلیون تومان نیز به میان می آید.

نوسان قیمت در بازار خودرو اکنون از هر زمان دیگری بیشتر است به گونه ای که به گفته یکی از نمایشگاه داران قیمت خودرو ساعتی در حال تغییر است و برای خرید و فروش خودرو در بازار نرخ مشخصی وجود ندارد و این امر موجب شده است تا یک خودرو در برخی مواقع با اختلافی 3 تا 4 میلیون تومانی در نقاط مختلف خرید و فروش می شود.

نوسان قیمت در بازار خودرو طی هفته اخیر موجب شده است که برخی خودرو ها نسبت به هفته گذشته کاهش قیمت ناچیزی را تجربه کنند و در مقابل بازار شاهد افزایش قیمت برخی از انواع دیگر خودرو ها طی هفته جاری باشد به گونه ای که قیمت 206 تیپ 2 که در هفته گذشته تا 142 میلیون و 500 هزار تومان بالا رفته بود امروز به 139 میلیون تومان رسید و در مقابل آن پژو 405 اس ال ایکس افزایش قیمت چشمگیری را در هفته جاری تجربه کرده است؛ این خودرو که طی هفته های گذشته درصد کم تری افزایش قیمت را در نسبت با سایر خودرو های بازار تجربه می کرده است طی یک هفته اخیر بیش از 10 میلیون تومان گران شده است و قیمت آن به 140 میلیون تومان رسیده است.

قیمت پژو 2008 که در هفته گذشته 584 میلیون و 900 هزار تومان اعلام شده بود امروز با افزایش 100 هزار تومانی به 585 میلیون تومان رسیده است در مقابل افزایش قیمت ناچیز پژو 2008 سمند ال ایکس به طور چشمگیری طی هفته جاری گران شده است؛ این خودرو که در هفته گذشته کاهش قیمت 1 میلیون تومانی را تجربه می کرده است در هفته جاری بیش از 10 میلیون تومان گران شده است و قیمت آن به 136 میلیون تومان رسیده است.

در این میان قیمت انواع مدل های خودرو پراید نیز کماکان بالای مرز 70 میلیون تومان است به گونه ای کهقیمت 206 تیپ 2 که در هفته گذشته تا 142 میلیون و 500 هزار تومان بالا رفته بود امروز به 139 میلیون تومان رسید و در مقابل آن پژو 405 اس ال ایکس افزایش قیمت چشمگیری را در هفته جاری تجربه کرده است؛ این خودرو که طی هفته های گذشته درصد کم تری افزایش قیمت را در نسبت با سایر خودرو های بازار تجربه می کرده است طی یک هفته اخیر بیش از 10 میلیون تومان گران شده است و قیمت آن به 140 میلیون تومان رسیده است.و نرخ این خودرو در حال حاضر در بازار 98 میلیون تومان اعلام شده است.

افزایش قیمت ها در بازار خودرو در حالی اتفاق می افتاد که اغلب سرمایه گذاران از این بازار خارج شده و به سمت بازار های بورس، طلا و سکه حرکت کردند و به گفته کارشناسان افزایش نرخ های خودرو طی هفته های اخیر ناشی از مقاومت فروشندگان این بازار در مقابل کاهش قیمت خودرو است. معاملات صوری مهمترین دلیل بروز این اتفاق است. بررسی ها نشان می دهد قمت ها روندی افزایشی را در بازار طی می کنند در خالی که بازار خالی از مشتری است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 307

به "قیمت روز خودرو های سایپا و ایران خودرو 18 تیر؛ تداوم گرانی در بازار خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت روز خودرو های سایپا و ایران خودرو 18 تیر؛ تداوم گرانی در بازار خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید