نظام پزشکی مشهد: واکسن نرسد، فاجعه انسانی رخ می دهد

به گزارش مالزی ارزان، رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد با اشاره به آمار بالای مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا در کشور و مقایسه آن با آمار های جهانی گفت: راهی جز لاک داون شهر ها و واکسیناسیون گسترده در مقابل این فاجعه انسانی که در حال رخ دادن است، نداریم.

نظام پزشکی مشهد: واکسن نرسد، فاجعه انسانی رخ می دهد

به گزارش ایسنا، دکتر علی بیرجندی نژاد، ضمن هشدار به مسئولین امر گفت: رتبه کشور در مرگ و میر در حال ارتقاء است و حتی یک روز تاخیر در واکسیناسیون گسترده و عمومی نابخگرددنی است. اگر وزارت بهداشت در نوروز به هر علتی نتوانست موثر وارد میدان گردد لااقل در واکسیناسیون گسترده قافیه را نبازد. انتظار همه جامعه از شخص وزیر و مجموعه وزارت بهداشت تهیه واکسن، واکسن و واکسن است.

وی شرایط بیمارستان ها را غیرقابل باور خواند و گفت: به اذعان بسیاری از همکارانمان در بسیاری از اورژانس ها نزدیک به تکمیل ظرفیت هستیم و ادامه این فرایند باعث خواهد شد تختی برای بستری بیمار جدید نداشته باشیم.

وی ادامه داد: این در حالی است که بسیاری از مسئولین به جای اقدام عاجل در پی یافتن مقصر هستند؛ خرج کردن از مردم و اتهام زنی به آن ها نیز راحت ترین جهت برای عده ای شده است؛ یک روز سفر های نوروزی و روز دیگر صف های مرغ مورد اتهام است.

بیرجندی نژاد اضافه کرد: متاسفانه بعضی بسیار راحت از رسیدن آمار فوتی ها به 1000 و 1500 نفر در روز سخن می گویند؛ آیا کشوری که با بحران جمعیتی روبرو است و نرخ موالیدش در سال گذشته بهت آور است؛ اینقدر راحت باید از جان دادن سرمایه های انسانی و نیروی کار خود بگذرد.

وی ادامه داد: امروز واکسن لازم است اگر امروز واکسن داخلی به مردم نمی رسد نباید منتظر فردا شد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 790

به "نظام پزشکی مشهد: واکسن نرسد، فاجعه انسانی رخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام پزشکی مشهد: واکسن نرسد، فاجعه انسانی رخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید