واکنش مقامات افغانستان به پیروزی بایدن

به گزارش مالزی ارزان، رئیس سابق امنیت ملی افغانستان گفت که دموکراسی نیم بند این کشور و نیز جنگ و صلح در افغانستان در نتیجه سوء مدیریت آمریکا به زخمی باز تبدیل شده است.

واکنش مقامات افغانستان به پیروزی بایدن

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، رحمت الله نبیل رئیس سابق امنیت ملی افغانستان در واکنش به پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در توئیتی نوشت: دونالد ترامپ در آستانه ترک کاخ سفید است، اما تاثیر میراث سیاست های گمراه شده او در قبال افغانستان برای مدتی باقی خواهد ماند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه نمود: دموکراسی نیم بند و جوان افغانستان و جنگ و صلح در این کشور در نتیجه سوء مدیریت زلمی خلیلزاد، نماینده او، به زخمی باز تبدیل شده است؛ تاثیر این زخم روح و روان مردم افغانستان را برای مدتی طولانی آزار خواهد داد.

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز در پیامی ضمن تبریک به جو بایدن و کامالا هریس معاون اولش نوشت: افغانستان به دنبال ادامه و تعمیق مشارکت استراتژیک با آمریکا از جمله در زمینه مبارزه با تروریسم و ایجاد صلح در افغانستان است.

شاه حسین مرتضوی مشاور ارشد غنی نیز در توئیتی نوشت: چهار سال آینده برای افغانستان مهم است، در سال سوم ریاست جمهوری بایدن پیمان امنیتی بین آمریکا و افغانستان خاتمه می یابد و افغانستان و آمریکا در سال چهارم برای تداوم همکاری به سند جدید احتیاج خواهند داشت.

وی اضافه نمود: اکنون نیز موضوع جنگ، صلح ، میزان حضور و چگونگی همکاری ها در ابعاد مختلف احتیاجمند بحث های سازنده خواهد بود.

کارشناسان بر این باورند که پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تغییر عمده ای در رویکرد واشنگتن در قبال افغانستان ایجاد نخواهد کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 496

به "واکنش مقامات افغانستان به پیروزی بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مقامات افغانستان به پیروزی بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید