پنتاگون مدعی سرانجام مشارکت اطلاعاتی آمریکا با عربستان در جنگ یمن شد

به گزارش مالزی ارزان، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که واشنگتن کمک به ریاض در جنگ علیه یمن در حوزه اطلاعاتی را متوقف کرده است.

پنتاگون مدعی سرانجام مشارکت اطلاعاتی آمریکا با عربستان در جنگ یمن شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه جمعه (به وقت تهران) گفت که بازبینی سیاست های نظامی باعث توقف تعهدات واشنگتن نخواهد شد.

وی که در کنفرانس خبری پنتاگون صحبت می کرد، افزود: خواستار خاتمه مسئولانه جنگ در افغانستان هستیم و تمامی تصمیمات اتخاذ شده را بازبینی می کنیم.

کربی گفت: هنوز تصمیمی درباره نیرو های آمریکایی در افغانستان اتخاذ نشده و توافقنامه دوحه و میزان پایبندی به آن را ارزیابی خواهیم کرد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که این کشور کمک به ریاض در جنگ یمن را متوقف کرده، اما گفت که سعودی ها همچنان شریک اساسی آمریکا به شمار می آیند.

وی همچنین گفت که مشارکت با عربستان در زمینه اطلاعات مرتبط با یمن خاتمه یافته است.

وزارت خارجه دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیز عصر پنج شنبه مدعی شد واشنگتن قصد دارد حمایت از عملیات های تهاجمی در یمن را متوقف کند.

جو بایدن نیز پنجشنبه در یک سخنرانی خود با انتقاد از اوضاع انسانی در یمن ادعا کرد که دولت او تلاش دارد جنگ در این کشور را متوقف کنند و از تیم ویژه خود در غرب آسیا خواسته برای حصول آتش بس در یمن اقدام کند.

بایدن گفت: جنگ علیه یمن باید متوقف شود و ما همه حمایت های خود از عملیات های تهاجمی در آنجا را متوقف می کنیم.

ائتلاف سعودی-اماراتی نزدیک به شش سال یمن را زیر بمباران و موشک باران خود گرفته، با محاصره همه جانبه، گرسنگی و کمبود منابع درمانی به مردم یمن تحمیل کرده است و به کشتار زنان و بچه ها این کشور ادامه می دهد.

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی از فروردین ماه سال 1394 کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می کنند. 22 میلیون نفر که 75 درصد جمعیت یمن را تشکیل می دهند نیازمند نوعی کمک رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، 8.4 میلیون نفر نمی دانند وعده غذایی بعدی شان از کجا تأمین خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 671

به "پنتاگون مدعی سرانجام مشارکت اطلاعاتی آمریکا با عربستان در جنگ یمن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون مدعی سرانجام مشارکت اطلاعاتی آمریکا با عربستان در جنگ یمن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید