سهام عدالت چقدر رشد کرد؟، خبر نو برای جاماندگان سهام عدالت

به گزارش مالزی ارزان، به گزارش خبرنگاران، در هفته ای که شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران 2.8 درصد رشد داشت، ارزش سبد سهام عدالت سهامداران تقریبا دو برابر بورس رشد کرد و با رشد 4.2 درصدی روبرو شد. در بیشتر روزهای هفته ارزش سهام عدالت با رشد همراه بود.

سهام عدالت چقدر رشد کرد؟، خبر نو برای جاماندگان سهام عدالت

در سرانجام معاملات هفته منتهی به هشتم دی 1400، ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی به 12 میلیون و 715 هزار تومان رسید. این در حالی است که هفته گذشته این سبد 12 میلیون و 201 هزار تومان ارزش داشت. این یعنی سبد سهام عدالت در این هفته 4.2 درصد رشد ارزش داشته است. با احتساب این موضوع، ارزش 60درصد قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 7 میلیون و 629 هزار تومان رسیده است.

سهامداران سهام عدالت یک میلیونی هم این هفته شاهد رشد 968 هزار تومانی ارزش سبد خود بودند. بر این اساس ارزش سبد سهام عدالت یک میلیونی در سرانجام روز چهارشنبه هشتم دی، 23 میلیون و 953 هزار تومان محاسبه شد.

خبر نو برای جاماندگان سهام عدالت

حسین قربان زاده، رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص موضوع اعطای سهام عدالت به جاماندگان این سهام نیز شرح داد: این موضوع باید آنالیز گردد که آیا سهام عدالت از ابتدا به درستی تخصیص داده شد یا خیر؟ و آیا همه دهک هایی که باید این سهام را دریافت می کردند دریافت نموده اند یا نه؟

وی ادامه داد: موضوع جاماندگان با موضوع افرادی که در حال حاضر مستحق دریافت این سهام هستند فرق دارد. این موضوع هنوز معین تکلیف نشده و در اختیار سازمان خصوصی سازی نیست.

رئیس سازمان خصوصی سازی هنچنین از تشکیل کارگروهی برای معین تکلیف پرداخت به جامانده سود سهام عدالت و نحوه پرداخت این سود در آینده اطلاع داد.

قربان زاده در خصوص پرداخت به جامانده سود سهام عدالت شرح داد: در آخرین جلسه شورای عالی بورس مصوب شد که پرداخت سود سهام عدالت حتما پیگیری گردد. در این راستا قرار شد کارگروهی در زیرمجموعه شورای عالی بورس با حضور سازمان خصوصی سازی و شرکت سپرده گذاری مرکزی ایجاد گردد تا این اتفاق مدیریت گردد. البته بخش عمده ای از شرکت ها آماده پرداخت سود هستند و فقط چند شرکت مقاومت نموده اند.

وی ادامه داد: در خصوص شرکت های تعاونی سهام عدالت هم قرار شد حق السعی جبران خدمات اعضای شرکت های تعاونی تا 75 درصد بر اساس خوداظهاری به صورت علی الحساب پرداخت گردد. این کار را سازمان خصوصی سازی از محل انباشت سود سهام عدالت انجام می دهد.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1135

به "سهام عدالت چقدر رشد کرد؟، خبر نو برای جاماندگان سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهام عدالت چقدر رشد کرد؟، خبر نو برای جاماندگان سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید