معماری و عمران

لزوم کوچک سازی کارگاه متروی بلوار پاکنژاد، مشخص تکلیف کارگاه های عظیم مقیاس

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از کوچک سازی کارگاه متروی بلوار پاکنژاد اطلاع داد.

23 مرداد 1399

یخچال گِلی جعفرآباد جنگل

یکی از بناهای تاریخی منطقه19 یخچال طبیعی جعفرآباد جنگل است. این بنا در کیلومتر3 بزرگراه خلیج فارس، روستای پلایین، بعد از سه راهی عباس آباد واقع شده است.

12 مرداد 1399

مادربردهای سری B450 و X470 از پردازنده های رایزن 4000 پشتیبانی نمی نمایند

شاید برای دوست داران محصولات AMD کمی ناراحت کننده باشد اما ظاهرا مادربردهای کنونی سری B450 و X470 از پردازنده های رایزن 4000 پشتیبانی نخواهند کرد.

16 تیر 1399

معرفی زیباترین دریاچه های اروپا و دهکده های همجوارشان

زیباترین دریاچه های اروپابعضی از زیباتری دریاچه های دنیا در قاره سرسبز اروپا قرار دارند، دریاچه هایی که در کنار کوه های سر به فلک کشیده شکل گرفته اند. لازم نیست عاشق آب و دریا باشید تا از تماشای تلالوی طلایی خورشید بر آب های زلال زیبا ترین دریاچه های...

20 خرداد 1399

مطالعه انسان شناختی تجربه زیسته زنان از زلزله سرپل ذهاب

پژوهش انسان شناختی تجربه زیسته زنان از زلزله آبان 96 سرپل ذهاب کرمانشاه یکی از پژوهش های در حال اجرا پژوهشکده مردم شناسی بوده که به مطالعه رخداد زلزله و تبعات اجتماعی، فرهنگی و انطباق پذیری زنان به واسطه مصاحبه های عمیق و تحلیل تجربه زیسته آنها می پردازد.

8 خرداد 1399

قلعه تاریخی اوساکا در ژاپن، عکس

یکی از بناهای تاریخی زیبا و باشکوه این شهر، قلعه اوساکا است که سالانه مسافران از راههای نزدیک و دور از این قلعه بازدید میکنند و به دیدن شکوفه های گیلاس زیبا در بهار و همچنین برگ های رنگارنگ پاییز می آیند.

2 خرداد 1399

پارک اقیانوس شناسی والنسیا؛بزرگترین آکواریوم اروپا، عکس

این پارک که 110 هزار متر مربع مساحت داشته و ظرفیتی مطابق با 224 میلیون لیتر آب را در خود جای داده است بزرگترین اکوسیستم های دریایی همچون دریای مدیترانه، دریای سرخ و دریاهای گرمسیری را دارا است.

31 اردیبهشت 1399

هفت شگفت انگیز عرصه رقابت را از سالی گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسکرین دیلی، فیلم آنتوان فوکودا با فروش 35 میلیون دلاری با بازی دنزل واشنگتن، ایتن هاوک و کریس پات در راس باکس آفیس آمریکا نشست.

19 اردیبهشت 1399

بهترین هتل های فرودگاهی را بشناسید

هتل های فرودگاهی به طور وسیعی در دنیا گسترش یافته اند و پر هستند از امکانات لوکس. علت اصلی ماندن در این چنین هتل هایی، دیر وقت رسیدن یا پروازهای صبح زود است که باعث می گردد وقت شما در رسیدن به فرودگاه دیگر هدر نرود.

16 اردیبهشت 1399

نظام مهندسی و میراث فرهنگی گلستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی نظام مهندسی گلستان، این تفاهم نامه در راستای استفاده از ظرفیت های گوناگون در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی و با توجه به مزیت پیشتاز حوزه صنعت ساختمان در بحث توسعه و ایجاد زمینه های اشتغال به امضای دو طرف رسیده...

28 فروردین 1399

لاوروف: روابط روسیه و ترکیه با وجود اختلافات، بسیار خوب است

وزیر خارجه روسیه توضیح داد: روابط مسکو و آنکارا بسیار خوب است، اما این بدین معنا نیست که باید در خصوص همه چیز توافق داشته باشیم.

10 فروردین 1399

تورهای جهانی یوگا

یوگا نوعی ورزش است که عملکرد تاثیرگذاری بر قوای فکری و نیز جسمی فرد دارد و به دلیل عملکرد دوگانه آن هواداران بسیاری را در سراسر دنیا به خود جذب نموده است. از اینرو، در بعضی از کشورهای پیشرو در این عرصه اقدام به برگزاری تورهای دنیای یوگا و جذب گردشگران...

7 فروردین 1399