کتاب

اصلاح قانون نهاد کتابخانه ها در مجلس پیگیری گردد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با هدف تشریح شرایط کتابخانه های عمومی، اصلاح تناقضات قانونی نهاد و شرایط معیشتی کتابداران با نماینده مردم شیراز و زرقان ملاقات و گفت و گو کرد.

31 شهریور 1399

پیگیری تکمیل کتابخانه مرکزی شهر لار

به گزارش خبرنگار خبرنگاران فارس، حسین حسین زاده، نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی در دیداری با روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس، در خصوص شرایط کتابخانه های عمومی در حوزه انتخابیه خود و مسائل قانونگذاری...

16 شهریور 1399

آنالیز فلسفه دین با تکیه بر سنت فکری اسلامی

به گزارش خبرنگاران کتاب فلسفه دین نوشته مجتبی اعتمادنیا و روح الله چاووشی و زیر نظر محسن جوادی به تازگی منتشر شده است.

5 شهریور 1399

میزبانی سروش صحت از مسعود فراستی در کتاب باز

سروش صحت میزبان مسعود فراستی در برنامه کتاب باز می گردد.

18 تیر 1399

معرفی رمان برای زمان قرنطینه؛ پیرمرد و دریا از ارنست همینگوی

رمان پیرمرد و دریا اثر ارنست همینگوی نویسنده مطرح آمریکایی که پس از انتشار بسیار مورد توجه قرار گرفت و نوبل ادبیات را برای این نویسنده به ارمغان آورد.

30 خرداد 1399

نامه نگاری ناموران ایرانی با ایران شناس روسی در دفتری برای ایران منتشر شد

کتاب دفتری برای ایران شامل 500 نامه نوشته شده میان ناموران ایرانی با ایران شناس روسی از سوی انتشارات بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار منتشر شد.

29 خرداد 1399

روایت زندگی یک جانباز اعصاب و روان، از آثار عامه پسندم فاصله گرفتم

فریده شجاعی رمان نویس در مصاحبه با خبرنگاران، با اعلام این خبر گفت: رمان جای خالی درباره زندگی یک جانباز شیمیایی است که با وام دریافت از واقعیت نوشته شده است. یعنی شخصیت جانباز و اتفاقات رمان همگی واقعی هستند.

28 خرداد 1399

چالش نمایشگاه کتاب آنلاین در کشورهای آمریکای لاتین

به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، در بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین نمایشگاه های کتاب به خاطر شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا لغو شده و به تاریخ های نامشخصی موکول شده است. در این بین کشورهای پرو، آرژانتین و کلمبیا سعی می نمایند این نمایشگاه...

25 خرداد 1399

خشونت رسانه ای در بچه ها ، پدرو مادر نگویند خشونت برای شما بد است؛ عواقب آنرا توضیح دهند

قرار دریافت در معرض خشونت رسانه ای در بچه ها، از جمله تلویزیون، فیلم، موسیقی و بازی های ویدئویی، خطرات قابل توجهی برای سلامت بچه ها و نوجوانان به همراه دارد. تحقیقات نشان می دهد که خشونت رسانه ای می تواند به رفتار های پرخاشگرانه، حساس شدن به خشونت، کابوس...

22 خرداد 1399

رضا ایرانمنش: روز های کرونایی به یاد شرایط جانبازان قطع نخاعی بیفتیم

رضا ایرانمش هنرمند و جانباز دفاع مقدس گفت که این روز ها می توانیم در منزل راه برویم و فعال باشیم در حالی که برخی جانبازان ما قطع نخاع گردنی هستند و سال ها است روی تخت خوابیده اند.

9 خرداد 1399

خبرنگاران ایران شناس تمام عیار

آشنایی بنده با روانشاد پروفسور فضل الله رضا به زمانی بازمی شود که قرار بود ناشری دولتی، یکی از آثار ایشان را منتشر کند و تعهد به آن نیز نموده بود. اما آن ناشر، بدعهدی نموده و استاد از این بابت، دلمرده و پژمرده شده بود که کسی آثار ایشان را مورد توجه قرار...

18 اردیبهشت 1399

خاطرات این پرستار را در روز های کرونایی بخوانید

خاطرات ایران، با روایت ایران ترابی، از جمله معدود خاطرات منتشر شده کادر درمانی است که پنجه در پنجه مرگ بدون چشم داشت، به کمک هم وطنانشان شتافتند.

9 اردیبهشت 1399

رمان جدید جیمز پترسون در صدر پرفروش ها

رمان نقطه کور نوشته جیمز پترسون به همراهی جیمز او بورن بار دیگر در صدر فهرست پرفروش های داستانی تکیه زد.

8 اردیبهشت 1399